Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Борги в зеленій енергетиці ставлять виробників чистої енергії на межу виживання – інвестор.

Системна боргова криза в галузі зеленої енергетики вже призвела до того, що інвестиційна привабливість галузі впала до нуля, що загрожує зриву у досягненні цілі стратегії України стати вуглецево-нейтральною за рахунок атомної та зеленої енергетики до 2050 року.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Про це для UBNow розповів Дмитро Деревицький, співвласник групи компаній АЛЛО, до складу якої входить компанія з виробництва «зеленої» енергії.

«Становище складне. Галузь увійшла у війну вже з проблемами… Була систематична заборгованість держави за вироблену електроенергію. Попри дефіцит електроенергії в осінньо-зимовий період, держава сплачувала в середньому близько 80% від узгодженого «зеленого» тарифу. Коли навесні блекаути припинилися, рівень виплат впав до 50%», – сказав Деревицький.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Він підкреслив, що наразі підприємства «зеленої» енергетики на межі виживання. Адже більшість учасників ринку зеленої електроенергії використовували позиковий капітал для будівництва і при цьому сплачених державою коштів не вистачає для погашення відсотків та тіла кредиту.

«Підприємства, щоб уникнути банкрутства, змушені передати банкам керування своїм рахунком, отримуючи лише мінімум на податки, зарплатню та експлуатаційні витрати. Про повернення коштів інвесторів нема й мови – більшість вирішує питання виживання та збереження активів», – зазначив інвестор.

По закінченні війни, вважає інвестор, для відновлення інвестицій у зелену енергетику державі потрібно зробити декілька кроків: погасити накопичену заборгованість; почати ретельно й послідовно дотримуватися вже укладених угод щодо зелених тарифів; лібералізувати ринок електроенергії в країні, дозволити ринку самому визначати справедливу ціну.

«Інвестиційна привабливість цієї галузі наразі нульова – з двох причин: зелені тарифи не сплачуються, а тарифи на електроенергію в Україні вдвічі нижчі, ніж у будь-якій європейській країні», – підкреслив він.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Як повідомлялося, за даними ДП «Гарантований покупець», заборгованість за зелену енергію в Україні з початку 2023 року перевищує 40%. Рівень розрахунків перед підприємствами ВДЕ у квітні став найнижчим за останні три місяці.

Web design that does not exclude any user
Останні новини

Залужний нагородив офіцера Фінляндії почесним знаком «За сприяння війську» – ЗМІ.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нагородив офіцера Служби тилу армії Фінляндії відзнакою за роботу на підтримку України. Про це, не називаючи імені нагородженого, повідомляє видання Hufvudstadsbladet.

UA.NEWS

ПУТИН не смертельно болен? / ЯКОВЕНКО @IgorYakovenko  #shorts.

ПУТИН не смертельно болен? / ЯКОВЕНКО @IgorYakovenko #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

1

ФЕЙГИН: Путин теряет власть / Война Пригожина и Кадырова шокирует / РДК пойдут на МОСКВУ?.

ФЕЙГИН: Путин теряет власть / Война Пригожина и Кадырова шокирует / РДК пойдут на МОСКВУ?.

На стриме ведущая Андриана Кучер @andrianakucher вместе с российским оппозиционным правозащитником и блогером Марком Фейгиным @FeyginLive обсудили следующие темы: – что происходит в Белгороде; – грызня в Кремле; – обстановка на фронте. Підтримати ...

1 1

СІ ЦЗІНЬПІН вимагає зупинити наступ ЗСУ? / Перейшли вже УСІ МЕЖІ.

СІ ЦЗІНЬПІН вимагає зупинити наступ ЗСУ? / Перейшли вже УСІ МЕЖІ.

Спеціальний посланець Китаю у справах Євразії Лі Хуей висловив думку, що ні Україна, ні Росія "щільно" не зачинили двері для переговорів, і водночас додав, що ризики ескалації конфлікту залишаються високими, а отже, ЗСУ варто негайно припинити пос...

ЯКОВЕНКО: Этого никто не заметил! ПУТИНУ объявили второй фронт @IgorYakovenko.

ЯКОВЕНКО: Этого никто не заметил! ПУТИНУ объявили второй фронт @IgorYakovenko.

Российский оппозиционный журналист Игорь Яковенко @IgorYakovenko на стриме у Марка Фейгина @FeyginLive подметил интересную деталь в событиях в самой России. Очевидно, Путину объявили второй фронт, а решился это сделать сам Пригожин. Кремль стал на...

КАЗАНСКИЙ: На рос ТБ признали ПРОВАЛ ПУТИНА /  «Мы все равно уже не победим!»  @DenisKazanskyi.

КАЗАНСКИЙ: На рос ТБ признали ПРОВАЛ ПУТИНА / «Мы все равно уже не победим!» @DenisKazanskyi.

В своем видео Денис Казанский @DenisKazanskyi рассказал, что на НТВ уже фактически признали провал Путина. Может пора сворачивать т.н. "СВО"? Интересное на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #24канал #казанский...

Хроніка 466-го дня великого вторгнення рф: зберігаємо тишуЗСУ насипають окупантам з повітря.

Хроніка 466-го дня великого вторгнення рф: зберігаємо тишуЗСУ насипають окупантам з повітря.

У День пам‘яті дітей, які загинули в результаті збройної агресії рф проти України, маємо нову сумну звістку. Стало відомо про ще одну жертву російського удару по будинках цивільних українців на Дніпропетровщині напередодні. Там загинула дворічна д...