Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Мобілізованого петербуржця, який відмовився воювати і втік із війська, повернули назад на службу – ВВС.

Мобілізованому в російському Санкт-Петербурзі Кирилу Березіну, який відмовився брати до рук зброю та втік із підготовчого табору російських військ під Бєлгородом, загрожує відправка на фронт, повідомляє Російська служба ВВС.

У вівторок суд у Санкт-Петербурзі відмовився визнати незаконною мобілізацію Березіна, після чого його відправили назад до частини, з якої він утік.

Березін та його адвокат наполягали в суді, що процедура мобілізації була незаконною, оскільки повістка не була вручена в руки, в ній не вказувалася мета явки у військкомат, мобілізований не проходив медкомісію. Крім того, військкомат проігнорував його заяву про заміну військової служби на альтернативну цивільну.

Після судового засідання Кирило Березін заявив, що в підготовчому таборі начальник штабу погрожував йому вбивством, і висловив побоювання, що цю погрозу тепер реалізують.

27-річний сирота Кирило Березін був мобілізований наприкінці вересня. Його відправили до 138-ї мотострілецької бригади під Виборгом, а звідти до наметового табору на кордон з Україною під Бєлгородом. Першого дня мобілізований подав заяву про бажання проходити альтернативну цивільну службу з пацифістських переконань – він відмовлявся брати в руки зброю. Призовна комісія відповіла відмовою, Березін звернувся до суду. 18 жовтня Невський районний суд відмовив йому у праві на альтернативну службу.

Також Березін скаржився на нестатутні відносини у частині. Він казав, що полковник обіцяв йому «вибити зуби», «стукнути прикладом по голові» та непритомного відправити на фронт.

25 жовтня мобілізованим повідомили, що вони переїжджають. Куди саме не уточнювалося, але Березін припустив, що їх можуть відвезти до зони бойових дій в Україні. Оскільки вони могли вільно покидати табір, він залишив форму та рюкзак у наметі, взяв паспорт та військовий квиток та поїхав до Санкт-Петербурга на таксі.

За новими статтями Кримінального кодексу РФ, за втечу із частини може загрожувати до 5 років позбавлення волі. Тому, приїхавши до Санкт-Петербурга, Березін, за порадою адвоката, написав явку з повинною до Слідчого комітету. У заяві він зазначив, що був змушений залишити військову частину через побоювання за своє життя після погроз командира.

What is behind the new creative trend?
Останні новини

iPhone може втратити статус основного продукту Apple — Bloomberg.

Про те, що корпорація Apple займається розробкою AR-гарнітури, відомо давно. Керівництво «яблучного» гіганта вважає, що новий пристрій може стати основним продуктом лінійки Apple. На даний момент таким є iPhone.

Finance.UA

В ISW пояснили, як Росія маніпулює «терористичним рівнем» і війною в Україні.

На думку експертів Інституту вивчення війни (ISW), російські чиновники використають продовження режиму "терористичного рівня" для посилення правоохоронних заходів і забезпечення підтримки своїх дій в Україні.

Українська правда

Погляньте на цю красу! ПОЛІТ ВІД ПЕРШОГО ЛИЦЯ #shorts.

Погляньте на цю красу! ПОЛІТ ВІД ПЕРШОГО ЛИЦЯ #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #зсу #збройнісилиукраїни #авіація #зсу_найкращі

На болотах шкварчить! Нова кістка російській пропаганді.

На болотах шкварчить! Нова кістка російській пропаганді.

Уряд Німеччини схвалив рішення щодо передачі Києву 88 танків Leopard 1 від німецького виробника зброї Rheinmetall. У мережі цікаво сприйняли інформацію щодо кількості танків. Зокрема, дехто побачив відсилку до неонацистського гасла "14 88", де пер...

ФЕЙГИН & ГУДКОВ - Путин готов применить ядерное оружие? / Кто остановит войну?.

ФЕЙГИН & ГУДКОВ - Путин готов применить ядерное оружие? / Кто остановит войну?.

Во время стрима @FeyginLive @GennadyHudkov Гудков обсудили ядерный шантаж Путина, изменениия в поведениии россиян, мобилизацию в России. Читайте больше по теме на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022...

ЗЕЛЕНСЬКИЙ заінтригував новими рішеннями РНБО #shorts.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ заінтригував новими рішеннями РНБО #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

1

️ПЕРВЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ военного саммита / Ожидание и реальность / Когда в Евросоюз?.

️ПЕРВЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ военного саммита / Ожидание и реальность / Когда в Евросоюз?.

Политолог, руководитель офиса Freedom House в Литве Витис Юрконис рассказал 24 каналу про политическую волю Украины и поддержку партнеров в ЕС. Также, он объяснил, что ожидает Украину на пути в Евросоюз. Читайте больше на сайте - Оперативно про ві...

ОЦЕ ТАК! ЗСУ влаштували ворогу справжню дискотеку #shorts.

ОЦЕ ТАК! ЗСУ влаштували ворогу справжню дискотеку #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #зсу #зсу_найкращі