Майбутнє медреформи: екс-заступник Ковтонюк назвав найважливішу зону.

1

Національна служба здоров'я України (НЗСУ) одна з найважливіших деталей в медичній реформі. Колишній заступник керівника МОЗ Уляни Супрун Павло Ковтонюк в інтерв'ю сайту "Сьогодні" пояснив, що цю службу необхідно зберегти, інакше будуть серйозні проблеми.

За його словами, в разі зникнення цієї служби здоров'я, медреформа терпітиме крах.

"Найважливіший інститут, який потребує захисту, – НЗСУ. Реформа будується на ній – не на міністрові. НЗСУ має поки тільки півтора року віку. Вона вже сучасна класна організація, яка на міжнародних заходах викликає здивування і на рівних спілкується з аналогічними службами інших держав. Але їй необхідно зміцнитися, її треба берегти. Загрози в бік НЗСУ повинні бути червоним маркером для активної частини суспільства, тому що з її зникненням медреформа може зійти нанівець. Потім – система закупівель, і це дуже чутлива тема", – сказав Ковтонюк.

Читайте також: "Держава не може надавати всім все і завжди": інтерв'ю з главою Нацслужби здоров'я

Він нагадав, що до 2014-2015 років медзакупівлі були проблемною, корупційною темою, і є люди в Україні, які не проти її "відкотити" на рівень тих часів.

"Ми швидко це забули, але ті часи можна легко повернути. Охочих повернути стару систему вистачає, людей токсичних, які прагнуть потрапити у владу. Вони сплять і бачать, як повернути старі моделі, коли можна було пролобіювати якогось виробника під соусом підтримки вітчизняних компаній. З цим потрібно боротися. Ми закуповувати не канцтовари, а ліки, без яких люди, не отримавши їх вчасно, помруть. Це не жарти. Зараз система працює, її треба посилювати, покривати більше програм. І всіляко оберігати", – додав екс-чиновник.

Читайте на сайті "Сьогодні" повний текст інтерв'ю: Екс-заступник Супрун Ковтонюк про майбутнє медреформи: "Подвоїти, потроїти темпи"..

Як повідомляли новини "Сьогодні", екс-заступник Супрун розповідав і про інші складнощі медреформи. Наприклад, вказав на проблему фінансування лікарень і наданих ними послуг. Ковтонюк привів у приклад один цікавий випадок.

Водночас нещодавно нова голова МОЗ Зоряна Скалецька озвучила пріоритети своєї роботи. Вона вважає, що дуже важливим питанням є екстрена допомога. Детальніше дивіться на відео:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Рябошапка вважає злочинне угруповання Януковича вигадкою Луценка – Горбатюк.

1 2

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка вважає організоване злочинне угруповання президента-втікача Віктора Януковича вигадкою екс-очільника ГПУ Юрія Луценка. «З перших днів Рябошапка зайняв таку позицію, що злочинної організації (Януковича)...

Федеральний суд зобов’язав Держдеп США оприлюднити документи щодо України – ЗМІ.

1 1

Державний департамент США має 30 днів для оприлюднення пов’язаних з Україною документів.

Рейтинг Doing Business 2020: Україна піднялася на 64 місце.

2 1

Україна піднялась на сім пунктів у рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business 2020.