Стало відомо, хто очолить компартію Куби після епохи Кастро.

Епоха правління братів Кастро офіційно завершилася

Чинний президент Куби Мігель Діаз-Канель замінить Рауля Кастро на посту першого секретаря Комуністичної партії Куби. Про це повідомляє ВВС.

60-річний Мігель Діаз-Канель стане першим секретарем Комуністичної партії Куби та фактичним правителем країни замість 89-річного Рауля Кастро, брата революціонера та першого комуністичного правителя острову Фіделя Кастро.

Відповідне рішення було прийняте делегатами партійного з'їзду Компартії 18 квітня. Відкриваючи з'їзд, Рауль Кастро заявив, що готовий передати владу в країні «молодому поколінню, сповненому пристрасті до антиімперіалістиного руху».Рауль Кастро очолював Кубу на посадах президента та першого секретаря компартії з 2011, які «успадкував» від брата Фіделя Кастро. У 2018 році Рауль Кастро «поступився» посадою президента на користь Мігеля Діаз-Канеля.

Новий правитель острівної країни довгий час викладав інженерну справу в кубинських університетах та очолював Лігу комуністичної молоді Куби. У 2003 році він став членом кубинського Політбюро, у 2009 році – міністром вищої освіти, а у 2013 році – віцепрезидентом країни.

Діаз-Канель з 2018 року обіймав посаду головнокомандувача Революційних збройних сил Куби, а в жовтні 2019 року став президентом. Також він обіймав посаду голови Державної ради Куби.

У 2018 році він почав реформи – ухвалили нову конституцію, відповідно до якої заснували посади президента і премʼєр-міністра, а також інститут губернаторства. Держконтроль над усім, утім, зберігся. Діаз-Канель говорив, що є вірним послідовником ідей Кастро. Про це говорив і сам Рауль в останньому виступі на зʼїзді Компартії.

Як пише The Times, на справжні політичні зміни у країні чекати не варто. Діас-Канель буде враховувати консервативні погляди Збройних сил і сил безпеки.

Діаз-Канель демонструє лояльність до моделі державного соціалізму, запровадженою Кастро, і на посаді президента дозволив лише дуже обмежене розширення приватного сектору відповідно до побажань його попередника.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
COVID-19 в Україні вируватиме ще два роки. Прогноз науковців та план Зеленського щодо вакцинації

COVID-19 в Україні вируватиме ще два роки. Прогноз науковців та план Зеленського щодо вакцинації

Коронавірус в Україні вируватиме ще два роки. Такий прогноз науковців КПІ та Інституту епідеміології й інфекційних хвороб. Цьому сприятиме дефіцит вакцин, і як наслідок, украй низькі темпи імунізації. А ще - недотримання правил карантину. Поки ж в...

1

Репер-пропагандист Баста в Україні - Час новин: підсумки дня – 05.

Репер-пропагандист Баста в Україні - Час новин: підсумки дня – 05.

Захворюваність на COVID-19 в Україні впала, але влітку можливий новий спалах через індійський штам, до якого вразливі навіть ті, хто вже перехворів. Лікарня з COVID-пацієнтами була обстріляна бойовиками в Красногорівці, напад кваліфікують як терак...

1 18

Данілов не належить до близького оточення Зеленського, – Гайдай, Що це було.

Данілов не належить до близького оточення Зеленського, – Гайдай, Що це було.

"Драйвером" процесу різких рішень у політиці став секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов. Водночас відповідний процес не системний, й поки що Данілов не належить до близького оточення Володимира Зеленського. Читати на сайті:

1 3

Баста в Києві. Як репер-пропагандист, який виступав в окупованому Криму, потрапив в Україну

Баста в Києві. Як репер-пропагандист, який виступав в окупованому Криму, потрапив в Україну

Поцікавишся чий Крим - отримаєш на горіхи. Охоронці російського репера "Басти", якого днями впустили на територію України, напали на чоловіка в центрі Києва за те, що він нагадав музиканту, що Крим - це Україна. Російський виконавець приїхав до Ки...

Riffmaster - на свободі. Журналісти  «5 каналу»  навідалися до Андрія Антоненка додому / Ексклюзив

Riffmaster - на свободі. Журналісти «5 каналу» навідалися до Андрія Антоненка додому / Ексклюзив

Півтора року свого життя Андрій Антоненко провів за ґратами. Через обвинувачення, яке він називає абсурдними. 30 квітня Шевченківський районний суд столиці дозволив Ріффмастеру повернутися додому. До дружини та двох дітей, яких він не бачив, поки ...

Свіжі президентські рейтинги. Володимир Зеленський знову нарощує відрив

Свіжі президентські рейтинги. Володимир Зеленський знову нарощує відрив

Свіжі президентські рейтинги. Володимир Зеленський знову нарощує відрив З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал