«МОЗ досяг дна» : біля Уряду відбувся протест через відсутність безоплатних ліків для тяжкохворих (Відео).

Розблокувати закупівлі і поставки ліків і таким чином допомогти вижити. З такими вимогами під стіни Уряду прийшли кілька десятків активістів та пацієнтів з тяжкими захворюваннями. Там вони влаштували акцію "МОЗ досяг дна". Як урядовці відреагували на протест і коли зрештою тяжкохворі таки отримають довгоочікувані ліки розкаже Ірина Сисак.

На медикаменти пацієнти з тяжкими захворюваннями чекають ще від серпня, з моменту, коли у Міністерстві охорони здоров'я змінилося керівництво. Відтоді, за словами учасників акції, із підписанням документів МОЗ зволікає.

"З приходом нової команди ми бачимо, що робиться абсолютно нічого! Пацієнти вже доведені до відчаю, вони чекали ліків, проте, багато з них змушені за свої кошти, купувати ліки, збирати ці кошти по краплі, або брати кредити на лікування навіть", – наголосила виконавчий директор благодійного фонду "Пацієнти України" Інна Іваненко.

На закупівлю спеціального апарата за державний кошт для Кирила сподівається його родина. На акцію хлопчик прийшов разом із мамою. Дитина хворіє на сімейну торсійну дистонію і минулого місяця йому за кордоном зробили операцію – вживили нейрогенератор, який уповільнює прогресування недуги. Попри наявність держпрограми родина не дочекалася фінансування і кошти довелося збирати. Через певний час пристрій треба буде замінити.

"Держава зволікає, і ми змушені були залізти в кредити, в борги, для того щоб за свої гроші зробити цю операцію, тому що дитина не чекала, дуже критичний стан був. Якщо батарея стимулятора почне сідати, ознаки хвороби повертаються назад. Нам потрібна заміна генератора на майбутнє", – пояснює мати Кирила Катерина Голіянт.

А негайно медикаментів потребують, зокрема, й понад мільйон пацієнтів, які хворіють на онконедуги. Нині ліки проти раку вони купують за власний кошт.

Ліки будуть – запевнили представники Міністерства охорони здоров'я. Кажуть, документи для закупівель через міжнародні організації уже підписали в понеділок.

"Розподіли підписані, найближчим часом ліки будуть доставлені в регіони, і пацієнти їх отримають", – заявив перший заступник очільниці МОЗ Андрій Семиволос.

Щодо більш як місячного запізнення – відговорюються недопрацюванням попереднього керівництва міністерства та звинувачують бюрократію.

"Перший місяць, коли є входження в роботу, чому попередня команда не зробила все, щоб ліки знаходилися в лікарнях. Ми отримали їх в стані екстреному, необхідно було перевірити їх юридично, чи є вони на складах, їх якість, строки придатності, це все потрібно перевіряти, ви ж знаєте бюрократичну машину", – сказав радник міністра Дмитро Раїмов.

Кількох організаторів акції та пацієнтів запросили до будівлі Кабінету Міністрів. Після зустрічі вони розповіли, хоч документи у МОЗ підписані, ліки надійдуть до пацієнтів лише за 2 - 3 тижні. На запитання, що робити хворим до того часу – у міністерстві поки що не знають, але обіцяють відповісти в соцмережах.

"План дій на найближчі 3 тижні, як ці ж пацієнти будуть обезпечені ліками, щоб вони самі собі їх не купували. А логістика вигляд має такий: їх підписали і ще 3 тижні поки їх привезуть, і проблема в тому, коли держава вже купила, вже все є, але пацієнт все рівно купують за свої гроші, тому що не вистачило розуму, як їх доставити в лікарні", – обурюється голова благодійної організації "100% життя".

Водночас, у МОЗ обіцяють подумати, як повернути гроші пацієнтам, які так і не дочекалися допомоги від держави й купляли ліки за власний кошт.

Ірина Сисак, Олексій Іванченков, "5 канал".

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Марш захисників України

/

novynarnia.com

Новини по темі

МОЗ поширило мультфільми про коронавірус

У відео показують, що потрібно робити у разі підозри на 2019-nCoV.

1

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили про неготовність світу до поширення коронавірусу.

У ВООЗ зазначили, що у деяких країн немає такої системи епіднагляду за хворобами, як в Китаї

1

Світ не готовий до поширення коронавірусу. міжнародної групи експертів ВООЗ.

Глава міжнародної групи експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я в Китаї Брюс Ейлворд заявив, що Китай робить достатньо для боротьби з поширенням нового коронавірусу, проте інші країни не готові стримати можливий спалах.

1

В Україні відзначають День опору Криму російській окупації.

Цього дня 2014-го біля будівлі кримського парламенту представники Меджлісу провели мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Так кримські татари відреагували на появу "зелених чоловічків" на півострові

1

Українці в Італії не просять про евакуацію додому через коронавірус. Горяйнов.

Українці, які зараз перебувають в Італії не зверталися в Генконсульство з проханням їх евакуації в Україну через поширення коронавірусу COVID-19.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie