ПЛР-тести на коронавірус почали виробляти в Чернівцях та Львові – подробиці (Відео).

ПЛР-тести на коронавірус від сьогодні почали робити у Львові. Тепер результати аналізів, на наявність вірусу в організмі, лікарі не чекатимуть кілька днів із Києва. Їх робитимуть на місці протягом 8 годин. Щодня Львівська лабораторія може робити до 24 тестів. Напередодні їх почали робити у Чернівцях, передає "5 канал".

Лаборантка чернівецького лабораторного центру досліджує біоматеріал пацієнта з підозрою на коронавірус, за допомогою тестів полімеразної ланцюгової реакції. Такі тести установа отримала з китайської гуманітарної допомоги, і це найточніший метод діагностики, який визначає наявність інфекції на ранніх стадіях.

Відтепер ПЛР тести почали виготовляти і у Львові. Це дозволить виявляти наявність коронавірусу в людини на ранній стадії захворювання за кілька годин, а не чекати результатів із Києва, куди доводилося відправляти тести на обробку раніше.

"Ми отримали 14 наборів, кожен набір може можна провести 96 досліджень. В середньому ми можемо зробити 1700 аналізів. Чекаємо ще 2 та системи, які ми закупили за власні кошти німецького виробництва. Ми можем ще зробити порядка 200 досліджень", – розповідає Олег Когут, заступник директора лабораторного центру МОЗ у Львівській області.

Інфекціоніст Ігор Берник переконаний, оперативні результати полегшать роботу медиків та збережуть матеріальний ресурс лікарні.

"Нам дуже полегшиться роботу, оскільки вже наступного дня і ми, і пацієнт будемо знати свій стан. Має він той вірус чи немає. Результати обстеження буде надходити до нас набагато швидше, ніж було раніше", – каже Ігор Берник, заступник головного лікаря Львівської обласної інфекційної лікарні.

Тест
Тест

Тест5 канал

У лабораторному центрі кажуть – реагентів для усіх етапів ПЛР-тестування недостатньо. Тож, медики просять приватні лабораторії допомогти з ними. Тим часом, ще 100 тис. тестів днями привезуть в Україну з Китаю.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Новини по темі

У Тернопільській області три нових випадки коронавірусу – серед них 1,5-річний хлопчик.

Дитина, ймовірно, заразилися від родича, який повернувся з Польщі

2

Ізоляція села та закриття перевалів: Україна посилює заходи безпеки через коронавірус (Відео).

На в'їздах і виїздах до кількох сіл цілодобово чергують надзвичайники, поліцейські та медики

1

Запаси крові закінчуються: у Львові поменшало донорів через карантин (Відео).

Водночас у лікарнях не стало менше пацієнтів

1

Окупанти пустили в хід міни та стрілецьку зброю: ситуація біля окупованого Жолобка (Відео).

Снайпери працюють вночі за допомогою оптики

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie