Парламент прийняв закон «про податковий терор»

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1210 - більш відомий як "законопроект про податковий терор".

"Під час роботи над законопроектом в профільному комітеті було враховано чимало правок, але глобальні правки, які б запобігли удар по бізнесу, були відхилені", - розповідає член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Серед ключових нововведень - права податківців "коригувати" фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, норми про донарахування 18% податку з прибутку ІТ-компаній за кордоном, підвищення ренти на видобуток газу і руди, дискримінація іноземних інвесторів за рахунок оподаткування курсової різниці.

Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів - за рахунок т.зв. "правил ділової мети". Що може суттєво вдарити по українському експорту, в т.ч. в країни Євросоюзу.

Різко (по багатьох позиціях - в 4 рази) виростуть податкові штрафи для бізнесу. При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі і штрафи.

"Невиправдано розширюються повноваження Державної податкової служби - не керованої, без стратегії. Зате деякі норми представники департаментів ДПС дістають з-під поли і підсовують народним депутатам", - описує процес прийняття законопроекту Южаніна.

В цілому, за підрахунками економістів, законопроект №1210 може коштувати Україні близько 1% ВВП країни, тобто приблизно 36-37 млрд. грн.

Категорично проти цього законопроекту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України - в т.ч. Європейська Бізнес-Асоціація, Американська торгова палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших.

У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України назвали законопроект №1210 "податковим терором".

Нагадаємо, рівно 6 років тому - 16 січня 2014 р.. - парламент України під впливом Партії регіонів і з порушенням Регламенту Верховної Ради прийняв скандальні закони про обмеження прав і свобод громадян України - в т.ч. на проведення масових заходів, а також засобів масової інформації. Закони призвели до масових протестів і вже в лютому 2014 були скасовані.

Новини по темі

Зеленський «підірвав» росіян висловлюванням про вину СРСР у Другій світовій.

У Путіна категорично не згодні з заявою президента України

2

Неприйнятно й образливо: у Кремлі відреагували на слова Зеленського про те, що причиною початку Другої світової і Голокосту стала «змова тоталітарних режимів» .

Висловлювання президента України Володимира Зеленського в Польщі щодо причин початку Другої світової війни є вкрай образливими для пам'яті тих, хто воювали з фашизмом.

1

В Україні розроблено проєкт меморіалу Каденюка, фінансування візьме на себе держава.

Президент Володимир Зеленський висловив невдоволення тим, що через два роки після смерті українського космонавта Леоніда Каденюка досі його могила не облаштована і немає пам'ятника.

1

ЄС підготував Росії неприємний сюрприз за «вибори» в Криму.

Європейські санкції розширять ще для деяких російських чиновників

1

Мати Окуєвої заявила, що слідство має записи обговорення оплати кілеру.

Слідство поки не знає імен замовників убивства української військовослужбовиці Аміни Окуєвої, але у правоохоронців є механізми для їх встановлення, заявила мати Окуєвої Ірина Камінська

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie