Парламент прийняв закон «про податковий терор»

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1210 - більш відомий як "законопроект про податковий терор".

"Під час роботи над законопроектом в профільному комітеті було враховано чимало правок, але глобальні правки, які б запобігли удар по бізнесу, були відхилені", - розповідає член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Серед ключових нововведень - права податківців "коригувати" фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, норми про донарахування 18% податку з прибутку ІТ-компаній за кордоном, підвищення ренти на видобуток газу і руди, дискримінація іноземних інвесторів за рахунок оподаткування курсової різниці.

Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів - за рахунок т.зв. "правил ділової мети". Що може суттєво вдарити по українському експорту, в т.ч. в країни Євросоюзу.

Різко (по багатьох позиціях - в 4 рази) виростуть податкові штрафи для бізнесу. При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі і штрафи.

"Невиправдано розширюються повноваження Державної податкової служби - не керованої, без стратегії. Зате деякі норми представники департаментів ДПС дістають з-під поли і підсовують народним депутатам", - описує процес прийняття законопроекту Южаніна.

В цілому, за підрахунками економістів, законопроект №1210 може коштувати Україні близько 1% ВВП країни, тобто приблизно 36-37 млрд. грн.

Категорично проти цього законопроекту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України - в т.ч. Європейська Бізнес-Асоціація, Американська торгова палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших.

У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України назвали законопроект №1210 "податковим терором".

Нагадаємо, рівно 6 років тому - 16 січня 2014 р.. - парламент України під впливом Партії регіонів і з порушенням Регламенту Верховної Ради прийняв скандальні закони про обмеження прав і свобод громадян України - в т.ч. на проведення масових заходів, а також засобів масової інформації. Закони призвели до масових протестів і вже в лютому 2014 були скасовані.

Новини по темі

Жизнь надо прожить так, чтобы в твои 90 лет тобой пугали детей русскомирцев по всему земному шару – Фурса.

Ну и теперь стало ясно, почему именно сейчас ФБР пришло с обысками к Коломойскому, почему в западной прессе опубликовали расследование Кролл по Суркисам, почему именно сейчас Минюст США выдвинул обвинения Коломойскому и Боголюбову.

Кабмін вирішив вивести з обігу паспорти у формі «книжечки» .

Кабінет міністрів схвалив проект закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки».

Кравчук запропонував нове формулювання замість «особливого статусу» Донбасу.

За його словами, внести питання особливого статусу до Конституції зараз нереально

1

Україна вийшла ще з двох структур СНД

Як інформує 12 серпня прес-служба МВС, Уряд схвалив вихід України ще з двох Домовленостей у прикордонній сфері у рамках СНД.

1

Україна припиняє культурне співробітництво з Росією.

Україна припиняє культурне співробітництво з Росією.Кабінет міністрів у середу ухвалив проєкт постанови "Про вихід України з Угоди про створення Ради з культурного співробітництва держав учасниць Співдружності Незалежних Держав та Протоколу про в...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie