Замість арт-простору – концтабір: звіт щодо розслідування фактів створення в'язниці в Донецьку – відео (Відео).

Замість арт-простору - концтабір на околицях Донецька. У приміщеннях, які раніше належали культурному фонду "Ізоляція", донецькі бойовики облаштували катівні, в яких і досі перебувають люди. Про це йдеться у звіті розслідування щодо дій таємної в'язниці терористів.

Таємну буцегарню терористи облаштували ще 2014-го. Через підвали "Ізоляції" пройшли сотні проукраїнських громадян, які залишалися на окупованій території. Керував захопленням приміщень арт-простору Роман Лягін. Він же є одним з організаторів проведення референдуму в Донецьку.

"Секретну в'язницю "міністерства державної безпеки "ДНР", існування якої на даний час не підтверджується ватажками "ДНР". І тому доступ до її приміщень залишається закритим для міжнародних гуманітарних місій", – зазначила директорка фонду "Ізоляція" Оксана Сарженська-Кравченко.

Уже завтра, 3-го вересня, в Шевченківському райсуді столиці, о 15:30 – розглядатимуть його справу. Звинувачують Лягіна в державній зраді. Правоохоронці затримали його три місяці тому, в червні. У звіті розслідування зазначено, що окрім так званої в'язниці територія "Ізоляції" має й інше призначення – використовується як склад боєприпасів та військової техніки терористів.

"В секретну в'язницю території "Ізоляції" потрапляють люди, яких просто викрали посеред вулиці. Це люди, в яких немає жодних прав, які не мають права на медичну допомогу, які взагалі не можуть зорієнтуватися, де вони перебувають", – пояснив адвокат Володимир Єфименко.

На прес-конференції були присутні і ексв'язні, які стали свідками жорстокого поводження з людьми, що там утримуються. Окрім нелюдського ставлення і катувань, їх примушують ще й працювати. Станом на сьогодні точна кількість людей, яких тримають у підвалах "Ізоляції", невідома.

"Катування не прив'язані до того, щоб вибити якісь показання. Це садистська методика, пов'язана з тим, щоб зламати людей", – переконує колишній ув'язнений Ігор Козловський.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie