Отримали у 30 разів менше: топ фактів про бюджет України.

У 2019 році економіка України зросла на 3,2%, що більше, ніж передбачалося спочатку. А інфляція сповільнилася з 9,8% у 2018 році до 4,1%. При цьому держава провалила план по доходах від приватизації (отримало в 31 разів менше, ніж планувалося), але рекордно скоротила безробіття. Але, цьому “допоміг” масовий виїзд українців на заробітки за кордон. А приплив інвестицій виявився майже в 3 рази менше, ніж у Білорусі.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у звіті про виконання держбюджету за 2019 рік, який був опублікован на “Урядовому кур’єрі“.

Як Україна заробляла:

  • За 2019 рік економіка України зросла на 3,2% при прогнозі в 3%. Реальна зарплата зросла на 9,8%, а мінімальна – на 12,1%.
  • Чистий прямий приплив інвестицій в Україну становив $2,5 млрд. Для порівняння: прямі іноземні інвестиції в Білорусь в 2019 році склали $7,2 млрд.
  • Україна провалила план по доходах від приватизації. З початкових 17,1 млрд грн вдалося зібрати всього 549,5 млн грн.
  • Заробітчани привезли в Україну $12,9 млрд. Це на 12,2% більше, ніж у 2018 році.
  • Українці стали активніше брати кредити. За підсумками року залишок по ним склав 173,7 млрд гривень, що на 14,6% більше, ніж роком раніше.
  • В Україні знизився рівень безробіття – до 7,3%. Правда, цьому допомагав не тільки зростання економіки, але і, на жаль, виїзд українців за кордон на заробітки.

Як Україна віддавала борги (і займала знову):

  • Всупереч поширеній думці, що Україна в 2019 році брала в борг величезні суми у іноземців, левова частка припала на позики усередині країни – 345,9 млрд грн. За кордоном взяли у 4 рази менше – 79,8 млрд грн.
  • Всього державні запозичення до бюджету (за рахунок продажу облігацій зовнішньої і внутрішньої позики) склали 425,7 млрд грн.
  • На погашення і обслуговування держборгу витрачено 464,4 млрд грн. Україні вдалося заощадити на цих витратах. Зокрема, допомогло зміцнення курсу гривні, а також ефективне управління держборгом.

Загальний дефіцит бюджету становив 81 млрд гривень, що 18 млрд менше, ніж передбачалося спочатку.

Україні не вдалося вийти за межі граничного розміру державного (2060,1 млрд гривень) та гарантованого державою боргу (388,6 млрд грн). 2019 рік був завершений з показниками в 1761,4 млрд і 236,9 млрд грн відповідно.

При цьому з держборгом відбулося цікаве явище: в гривневому вимірі він зменшився, а ось в доларовому навпаки зріс. Причина – у зміцненні гривні.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Світова економіка втратить половину ВВП через кліматичної кризи. Найбільш залежними від природи та її ресурсів виявилися будівництво, сільське господарство, а також виробництво продуктів харчування і напоїв.

Новини по темі

Білорусь закупить російську нафту за ціною близько $4 за барель.

Білорусь розраховує отримати в квітні 2 млн т російської нафти за ціною близько $4 за барель.

1 1

Українські заробітчани на карантині: кому можуть спростити в'їзд до ЄС .

Через коронавірус та закриті кордони фермерам у ЄС бракує сезонних заробітчан. Європейська комісія рекомендувала урядам ЄС спростити для них перетин кордону з дотриманням епідеміологічних приписів.

1

В Іспанії через коронавірус побитий рекорд з безробіття, а в Німеччині людям роздали по 5 000 євро.

Європа переживає сильну кризу і готує допомогу постраждалим

1

Віддавайте останнє. Кабмін дозволив роботу ломбардів та кредитних спілок на час карантину

Кабінет міністрів розширив дозволену під час карантину господарську діяльність.

1

В Україні розповіли, скільки газу прокачали в першому кварталі: подробиці.

Україна успішно перекриває втрати транзиту, які трапилися через "Турецький потік"

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie