Гончарук: Українці заплатять за газ менше, ніж минулої зими.

/ Фото: Офіційний сайт президента України

Протягом поточного опалювального сезону мешканці України витратять на газ і опалення менше, ніж рік тому.

Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив в соціально-політичному ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" , яке виходить в прямому ефірі телеканалу "Україна" ..

"Коли ми говоримо, що нам цієї зими вдалося значно знизити витрати на тепло і на газ, ми це порівнюємо з минулої зими. Такі витрати значно менше. Це не тільки тому, що тепла зима. Є багато об'єктивних чинників, які на це впливають" , – розповів глава Кабміну.

Він зазначив, що за оцінкою уряду, в поточному опалювальному сезоні українці заплатять за газ і опалення менше, ніж рік тому.

"Дійсно вдалося за грудень місяць для переважної більшості українців значно знизити ціну на тепло і на газ. Це доконаний зафіксований факт. За січень платіжка збільшилася в порівнянні з груднем. Це викликано об'єктивними факторами ціни газу. Але в лютому у людей платіжка знову зменшиться, що є наслідком цінових коливань ", – зазначив прем'єр-міністр.

Крім того, прем'єр-міністр опублікував порівняльну схему, на якій зображена різниця між платіжками за січень, які українці отримували в 2019 і 2020 роках. Так, найбільша різниця в платіжках індивідуальних користувачів зафіксована в Одеській області і становить -59%.

Нагадаємо, українці з січня 2020 року розпочали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями. Новини "Сьогодні" раніше розбиралися, навіщо ввели дві платіжки за газ і чому за ними обома потрібно платити вчасно:

При цьому українцям вже повернули одну платіжку за газ, але рахунки в ній буде все одно два. Як пояснював Тарасюк, споживачі просто почнуть отримувати обидва рахунки на одному аркуші паперу, що зробить оплату більш зручною. За словами Тарасюка, повернутися до старої форми квитанції за газ (без окремої плати за транспортування) українці все одно не зможуть, оскільки тепер постачальник і транспортер газу – це різні компанії, які надають окремі послуги.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Були об’єктивні фактори: Гончарук про причини зниження темпів ВВП у 2019.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук пояснив зниження темпів зростання ВВП у четвертому кварталі.

Україна втрачає сотні мільйонів: розкриті махінації на держпідприємствах.

Такі схеми використовувала Державна продовольчо-зернова корпорація

Нафта дешевшає на тлі побоювань про попит через поширення вірусу.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Економіка України пригальмувала: Гончарук пояснив ситуацію.

Прем'єр-міністр назвав головні чинники уповільнення зростання ВВП наприкінці 2019 року

1

Нацбанк може знизити облікову ставку до 7% не чекаючи кінця року – Мінекономіки.

Якщо Нацбанк знизить облікову ставку до 7%, то в Україні з'являться можливості для розвитку ринку капіталу – Милованов.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie