
Яка плита краща — газова чи індукційна: порівняння за 5 параметрами
Важливий етап облаштування кухні — вибір плити. З одного боку, найпривабливішим варіантом здається класична газова модель зі звичним принципом роботи. З іншого — більше зацікавлення викликає індукція з інноваційними «фішками».
Продається якісна газова або індукційна плита Gorenje в Moyo.ua. Щоб визначитися, модель якого типу все-таки краща, варто порівняти 2 популярних різновиди за технічними й експлуатаційними характеристиками.
Енергоефективність
Одна з найголовніших переваг газових плит — мінімальні витрати природного газу. Економічність таких моделей зумовлена високою швидкістю приготування їжі. Посуд на них контактує з відкритим вогнем, тому нагрівається за мінімальний проміжок часу.
Коефіцієнт корисної дії газових плит складає близько 50%. Зумовлено це тим, що вони витрачають додаткові ресурси на нагрів решіток та простору навколо конфорки.
Популярні новини зараз
Індукційні плити найекономніші на сучасному ринку. Їхня головна перевага — мінімальні тепловтрати. КПД багатьох моделей перевищує 90%. Це рекордний показник.
Для порівняння: газовій плиті потрібно близько 350-390 Вт для нагріву 2 літрів води, а індукційній — всього 200-225 Вт.
Більше подробиць про роботу газових і індукційних кухонних пристроїв — у статті: Індукційна плита або газова — що краще вибрати.
Особливості монтажу
Щоб встановити у квартирі або будинку газову плиту, необхідно отримати дозвіл від контролювальних органів. Його оформлення займає деякий час і потребує зусиль.
Індукційну модель можна монтувати без будь-яких дозволів. Потенційний користувач має право самостійно обрати місце для її встановлення.
Крім того, процес монтажу газових плит потребує залучення професіоналів. Індукцію реально правильно під’єднати навіть без допомоги кваліфікованих спеціалістів.
Догляд
Доглядати за газовою плитою дещо важче.
- По-перше, якість її роботи залежить від регулярності обов’язкового технічного обслуговування. Будь-яка несправність може призвести до небезпечних наслідків.
- По-друге, мити конфорки, решітки та саму поверхню не так вже й просто.
Процес обслуговування індукційних пристроїв відрізняється легкістю. Їхні корпуси та робочі поверхні виготовляють з таких матеріалів, які легко миються навіть без абразивних матеріалів. Втім, плити, які у якості палива використовують природний газ, більш стійкі до механічних пошкоджень.
Ціна
Газові плити набагато дешевші, ніж індукційні. Різниця в ціні сягає кількох разів. Якщо найбюджетнішу газову модель з духовкою можна купити всього за 4-5 тисяч гривень, ціна індукційної стартує від 12-15 тисяч гривень.
Безпечність
Плити, які для виробництва теплової енергії використовують газ, менше захищені від різноманітних факторів ризику. Проблеми, з якими найчастіше доводиться зіштовхуватися їхнім власникам:
- витік газу,
- засмічення пальників,
- сильне забруднення ручок перемикачів,
- потрапляння продуктів горіння у повітря.
Індукція набагато безпечніша:
- її користувачі захищені від потрапляння у повітряну масу шкідливих речовин;
- під час експлуатації майже неможливо отримати серйозний опік;
- за умови використання індукції підтримувати чистоту на кухні значно легше.
До того ж індукційні плити обладнані механізмом автоматичного вимкнення у разі перевантаження. Отже, газові моделі — найкращий варіант для тих користувачів, які прагнуть зекономити на покупці. А плити індукційного типу — це вигідна довготривала інвестиція. Вони підходять для людей, які хочуть економити не тут і зараз, а у майбутньому — безпосередньо у процесі експлуатації.