Україна не буде доплачувати за транзит російського газу - Нафтогаз.

У Нафтогазі назвали неприйнятними умови щодо збереження транзиту через територію України.

Пропозиції зі збереження транзиту через Україну в обмін на невигідні закупівлі російського газу для нашої країни є неприйнятними, заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, йдеться в заяві.

Таким чином він прокоментував заяву голови правління Газпрому Олексія Міллера про готовність забезпечити і збільшити транзит газу через Україну при додаткових закупівлях російського газу.

«По-перше, це (заява Олексія Міллера) можна поєднати з попередніми заявами Путіна, яке фактично полягає в тому, що вони хочуть, щоб Україна безпосередньо домовлялася з Росією. Але ці домовленості, і Путін натякав на це прямо, включали і імпорт російського газу. І так завжди було, що росіяни наполягали, щоб ми купували багато російського газу за ціною, яка значно вища за ринкову. І наслідком всього цього було те, що ми в середньому платили на $5 млрд більше за російський газ, ніж ми отримували за транзит», - зазначив Юрій Вітренко.

Він підкреслив, що Україна не прийме такі дискримінаційні пропозиції.

«Ось таке продовження транзиту, коли Україна ще повинна доплачувати Росії, нам не потрібно. Ми зараз витрачаємо менше на весь імпортований газ, ніж отримуємо за транзит. Зараз Україна в плюсі, ми отримуємо гроші до держбюджету. Якісь домовленості, які призводять до того, що гроші з України йдуть в Росію, нам не потрібні», - зазначив голова правління Нафтогазу.

Він також закликав тверезо оцінювати надійність будь-яких обіцянок російської сторони.

«Росія нам гарантувала безпеку в межах Будапештського меморандуму. Нам Будапештський меморандум-2 не потрібен. Ми не можемо вірити ніяким гарантіям Росії після того, як вони всі гарантії... дуже цинічним способом про них просто забули, зробили військове вторгнення в Україну», - підсумував Юрій Вітренко.

Пізніше в Газпромі заявили, що заява Міллера про обсяги транзиту через Україну після 2024 року стосувалися закупівель з боку ЄС за новими контрактами.

"Ознайомилися з заявою голови правління Нафтогазу України Юрія Вітренка. Звертаємо увагу, що ніхто не пропонував Україні купувати російський газ. Коментар голови правління Газпрому Олексія Міллера адресований нашим партнерам з країн ЄС, в першу чергу - німецьким", - йдеться в повідомленні прес-служби Газпрому.

До цього Міллер заявляв, що допускає можливість збільшення обсягу транзиту блакитного палива через територію України вище нинішніх обсягів після закінчення терміну контракту на прокачку газу в 2024 року. Однак це питання має вирішуватися на ринкових умовах і за ринковими цінами, заявив глава Газпрому.

Читайте також: Кремль визначився з умовою для продовження транзиту газу через Україну

Нагадаємо, Нафтогаз вважає найкращою гарантією збереження транзиту бронювання потужностей української ГТС європейськими компаніями . Таке бронювання вимагає перенесення точок передачі російського газу європейських покупців на східний кордон України та розблокування Росією транзиту газу з країн Центральної Азії, а також експорту для приватних компаній, які видобувають газ на території Росії.

Підготував/ла : Оксана Лебедина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Сільське господарство для України і в попередні роки було локомотивом економіки. Але здобутки мають принести зиск не лише експортерам, які вдало продадуть, а й виробникам, які зернові виростили. Про це говоримо з чинним міністром аграрної політики...

4 8

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

"Зошит війни". Так називається документальний фільм про російсько-українську війну, який уже мав вийти на широкі екрани. Стрічка до прокату готова, однак Держкіно та Мінкульт не видали авторам необхідне їм прокатне посвідчення. Нібито на заваді ст...

6 2

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Рік тому рвонуло на Кавказі. Азербайджан та Вірменія розпочали активні бойові дії за Нагірний Карабах. Цей конфлікт жеврів довгих 30 років. Сторони постійно обвинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Сідали за стіл переговорів і намагали...

5 22

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Недавно произошло покушение на первого помощника президента Сергея Шефира. Андрей Пионтковский считает, не стоит забывать, что главный враг Владимира Зеленского это Владимир Путин. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

3 23

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

У Німеччині сенсацією закінчились вибори до Бундестагу. Партія канцлерки Ангели Меркель отримала найнижчий результат за увесь час виборчих кампаній. Тепер у Німеччині назріває інтрига. Як сформується коаліція, і хто в ній буде старшим братом, а хт...

3 2

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, ще один незалежний правоохоронний орган, який має боротися з топкорупцією в країні, знову намагалися оживити. Для виборів чільника відомства потрібна спеціальна комісія. Так от, на її роботу намагаються в...

2 1