Вчені пов'язали паління з ризиком розвитку аритмії

Дзеркало Тижня 2
Вчені пов'язали паління з ризиком розвитку аритмії

Куріння 10 сигарет на день підвищує ризик розвитку аритмії на 14%.

Вчені з Німеччини і Великої Британії заявили про те, що паління порушує серцевий ритм і пов'язано з підвищеним ризиком розвитку аритмії. Як відзначають дослідники, ризик розвитку патологічного стану підвищено як для курців, так і для тих, хто кинув палити. Висновки вчених були опубліковані в журналі European Journal of Preventive Cardiology.

У ході нової роботи вчені проаналізували результати 29 досліджень, які розглядали зв'язок між кількістю викурених сигарет на день і наслідками для організму. При цьому, у дослідженнях брали участь як курці, так і ті, хто ніколи не палив або кинув палити.

Виявилося, що кожні 10 сигарет на день підвищують ризик розвитку аритмії на 14%. При цьому, ризик розвитку захворювання у курців на 32% вище, ніж у тих, хто не палить. У тих, кто кинув палити цей показник становить 9%.

Читайте також: Археологи виявили найдавніші сліди куріння тютюну в Північній Америці

Раніше вчені знайшли докази безпосередньої залежності між вживанням алкоголю і розвитком раку. Алкоголь може стати причиною розвитку, щонайменше, семи видів раку, а не тільки раку печінки, як вважалося раніше.

Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram