Кромлех: загадкова знахідка на трасі Н-31

Нещодавно преса і соціальні мережі вразили громадськість України сенсаційною новиною: в травні 2021 року під час будівництва траси Н-31 в Дніпропетровській області був виявлений і розкопаний гігантський кромлех. Перші повідомлення про це з'явилися 15 травня. Це далеко не перший кромлех, виявлений в Україні, але вперше – такий великий.

Кромлехи – споруди з каміння, що відносяться зазвичай до епохи неоліту і раннього бронзового століття. Основу споруди являє викладене з каміння коло або еліпс, уздовж довжини окружності яких вертикально поставлені гігантські камені. Саме тому їх порівнюють зі Стоунхенджем.

Під час будівництва траси в Дніпропетровській області виявили кромлех.
Facebook Олександра Коломійцева

Яке ж призначення кромлехів, в чому їхні особливості? Особливість перша – кромлехи є обсерваторіями. Якщо встати посередині кола або еліпса, що становлять основу споруди, і провести лінії від центру до каменів і далі до обрію, то лінії вкажуть певні точки на небі. Ці точки відповідають сходу і заходу Сонця в дні сонцестоянь і рівнодень, а також показують схід Сіріуса (альфа Великого Пса), схід Бетельгейзе (альфа Оріона), схід Арктура (альфа Волопаса) та інших важливих зірок – також для днів сонцестояння і рівнодення.

В Україні багато кам'яних обсерваторій такого типу. Наприклад – на спорудженні Монастирище (Устинівський район Кіровоградської області, неподалік від селища Завтурове). Цілих 12 кромлехів археологи знайшли на острові Хортиця. Ще один – в селищі Микильське на Дніпрі, неподалік від порога Ненаситець. Є й безліч інших. Ці кам'яні обсерваторії за датою споруди створені набагато раніше відомого Стоунхеджа.

Особливість друга – кромлехи зводяться виключно на місцях з високою природною енергетикою (Місцях Сили).

Особливість третя – кромлехи є обрядовими (ритуальними) центрами, або храмами під відкритим небом. Стародавні народи проводили на кромлехах богослужіння, закликали і дякували богам. Тобто це ще й жрецькі місця. Часто кромлехи в різних місцях пов'язані між собою потоками енергії. Якщо енергія зростає на одному, одночасно зростання енергії фіксується на багатьох інших.

Кромлех, виявлений на трасі Н-31, нагадує Стоунхендж.
Facebook Олександра Коломійцева

Особливість четверта. У кромлехах часто поховані видатні люди минулих епох. Як зараз важливих суспільних діячів ховають в периметрі християнських соборів, а в самих християнських твердинях знаходяться мощі святих, так і в давні часи святих і важливих діячів ховали в кромлехах.

Особливість п'ята. Кромлехи часто побудовані з гігантських мегалітичних каменів. У дослідників постійно виникають питання – як вдалося обробити такі величезні камені, доставити їх і з'єднати в спорудження? Часто кромлехи споруджені з порід каменів, які не трапляються в місцевості, де знаходиться кромлех. А найближчі родовища знаходяться на відстані від 600 до 1000 кілометрів від місця розташування кромлеха. Як за старих часів доставляли гігантські брили на такі великі відстані?

На всі ці питання нам ще належить отримати відповіді. Але можу сказати одне – відвідування кромлехів, особливо з повагою до наших далеких предків, завжди піднімає енергетику людини, і у неї в житті починає відбуватися багато приємних подій.

У Дніпропетровській і Запорізькій області, що межує з нею, дуже багато археологічних пам'яток. І не тільки кромлехи, але ще і менгіри, мегалітичні споруди, майдани (які інакше називаються "степові піраміди") і святилища. Створення більшості з них археологи відносять до індоарійських племен, які раніше мешкали в Наддніпрянщині і Приазов'ї, а після почали переміщатися в Північну Індію. Пам'ятників там десятки.

Гігантська хмара над Стоунденджем.

Я неодноразово відвідував ці пам'ятники, тому що веду в Україні програми з духовного туризму (дослідження незвичайних місць і їх відвідування), в тому числі і на такі місця, і результати яких оприлюднюю. Обов'язково потрібно привезти дослідників на кромлех, знайдений на трасі Н-31. І докласти всіх зусиль, щоб він не був "залитий бетоном", а був збережений для майбутніх поколінь. Тому що ця знахідка – одна з тих в нашій країні, яка має не тільки національне, але й загальносвітове значення.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Круглий стіл» : «Множинне громадянство – можливості для українців» 14.

«Круглий стіл» : «Множинне громадянство – можливості для українців» 14.

Засідання «круглого столу» на тему: «Множинне громадянство – можливості для українців будь-якого етнічного походження»

«Круглий стіл» : Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру? 14.

«Круглий стіл» : Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру? 14.

Засідання «круглого столу» на тему: «Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру?»

«Укрзалізниця»  заявила передачу в оренду комерційних площ 24 вокзалів: з якою метою.

«Укрзалізниця» заявила передачу в оренду комерційних площ 24 вокзалів: з якою метою.

Замість збитків - прибутки. В "Укрзалізниці" почнуть здавати в оренду площі на вокзалах. Так хочуть заробляти і за ці кошти поліпшувати інфраструктуру для пасажирів. До кінця літа планують здати в оренду площі на 24 вокзалах. Дивіться онлайн новин...

Форум  «Україна 30. Економіка без олігархів» : заяви Зеленського, Венедіктової і міжнародних партнерів

Форум «Україна 30. Економіка без олігархів» : заяви Зеленського, Венедіктової і міжнародних партнерів

Корупція - це корозія, що руйнує державну машину. З метафор та порівнянь розпочався другий день Всеукраїнського форуму "Україна 30", присвяченого економіці без олігархів. Президент Володимир Зеленський наголосив на однакових правах для всього бізн...

«Під оплески і вигуки ганьба!» : Василь Вірастюк склав присягу в Раді / включення.

«Під оплески і вигуки ганьба!» : Василь Вірастюк склав присягу в Раді / включення.

Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про податкову амністію. На початку засідання присягу народного депутата склав Василь Вірастюк, який у судах доводив перемогу на довиборах. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BB...

Как ОБСЕ помогает поймать Россию на Донбассе? - Донбасс Реалии.

Как ОБСЕ помогает поймать Россию на Донбассе? - Донбасс Реалии.

Наблюдатели ОБСЕ – единственные представители международного сообщества на оккупированном Донбассе. СММ, используя беспилотники, фиксирует российскую военную технику на востоке Украины. Но представителям миссии целенаправленно мешают работать – в ...

1