Визначено, в яких областях найвищі ціни на оренду земельних паїв.

В Україні фермери та агропідприємства орендують 16,9 млн га паїв. В середньому власники земельних ділянок отримують по 1613,4 грн/га.

Згідно даних Держгеокадастру, найбільше платять у Черкаській — 3524,7 грн, Полтавській — 2970,1 грн та Харківській — 2494,7 грн — областях. Найменше — у Запорізькій — 878 грн, Херсонській — 926,9 грн, Закарпатській — 930,6 грн.

Як зауважили в Інституті аграрної економіки, в Україні розмір орендної плати землі у середньому щороку зростає на 10%. Та додають, що фактично люди отримують не менше €100–110/га — 2700–3000 грн.

«Загалом у нас оренда приватної землі вдвічі вища, ніж у країнах Євросоюзу. Наприклад, у Словаччині платять €50 — 1 300 гривень. У Латвії — €57, Литві — €99, Чехії — €104. В Україні висока конкуренція на ринку землі, це впливає на розмір орендної плати. Також власники паїв не хочуть укладати довгострокові договори. Доводиться стимулювати вищою ціною. Наприклад, на Черкащині з кожним переукладанням договору вартість оренди паїв зростає. Більше платять і фермери, й агрохолдинги», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 жовтня під час прес-марафону Зеленський запропонував після запуску ринку землі на кілька років заборонити до нього доступ для іноземців.

Раніше у ВР був зареєстрований проект закону №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Документ має впровадити у законодавство норми, що дозволять легалізувати купівлю-продаж і запустити ринок землі в Україні.

Проект закону дозволяє іноземним фізичним та юридичним особам купувати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Також у документі відсутня норма, яка зобов’язує власника земельної ділянки використовувати її виключно для вирощування сільськогосподарської продукції, що передбачає чинне законодавство.

20 грудня 2018 року Верховна Рада схвалила законопроект, яким продовжила мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення до 2020 року. Він був введений у 2001 році і набрав чинності у 2002-му році як тимчасовий захід для забезпечення врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі.

У вересні 2019 року Володимир Зеленський доручив уряду підготувати проект закону про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель і запуску ринку. Він зобов’язав Верховну Раду ухвалити закон до грудня.

Парламент вніс до порядку денного ІІ сесії проект закону про поводження із землями сільськогосподарського призначення.

За інформацією ЄБРР, заборона на вільний продаж селянами землі сільськогосподарського призначення гальмує економічне зростання України щорічно на 1% від валового внутрішнього продукту. Світовий банк прогнозує, що запровадження ринку землі дозволить збільшити ВВП України на 2% впродовж наступних років.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

Хотів зробити фото - підлітка вбило струмом

На Волині від удару струму загинув 16-річний підліток.Він заліз на електроопору, щоб звідти зробити фото, передає ТСН.Підлітка вбило струмом на лісовій галявині за кілометр від селища. Туди прийшло двоє хлопців. Один із них видерся на електроопору...

2

Щоб пред'явити поліцейським із Кагарлика підозру за статтею «катування» , потрібно отримати додаткові докази. заступник голови ДБР Бабіков.

Кримінальне провадження проти поліцейських із Кагарлика розслідує Держбюро розслідувань за трьома статтями Кримінального кодексу, але підозру правоохоронців поки висунуто за двома з них - "Зґвалтування, вчинене групою осіб" і "Перевищення влади аб...

1

Згвалтування в Кагарлику: в ДБР заявили, що для пред’явлення поліцейським підозри про тортури потрібні додаткові докази.

Перший заступник голови ДБР Олександр Бабіков заявив, що питання про пред’явлення підозри за статтею «тортури» поліцейським з Кагарлика вирішать після додаткових доказів та експертизи.

1

Ексклюзив НВ. У нашому розпорядженні опинилася закрита програма Кабміну по відновленню економіки після епідемії COVID-19

Документ розрахований на 2020−2022 роки. З акцентом на кредитну допомогу бізнесу і стартапам, на розширенні Великого будівництва до 48 млрд гривень. Уряд планує створити нові установи та офіси

3 6

В Києві 2000 аграріїв протестували проти «квот Фірташа» і монополії на ринку міндобрив.

У Києві аграрії вийшли під Кабмін і Офіс президента з протестом проти введення квот на імпорт мінеральних добрив. Аналогічні акції відбуваються в інших містах.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie