Поділився ниркою з дружиною: подробиці унікальної операції з пересадки органів.

Лікарі вже планують наступну операцію.

Пацієнтка, якій медики волинської районної лікарні вперше в Україні пересадили нирку, нині в доброму гуморі та йде на поправку. У лікарні від неї ні на хвилину не відходить чоловік, який пожертвував своєю ниркою, аби його Надія жила. Тепер Віталій міцно тримає дружину за руку і жартує, що вона від нього тепер ні на крок, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Вперше в Україні пацієнтові вживили штучне мінісерце

Через хворобу нирок Надія шість років ходила на гемодіаліз і ще майже три стояла у черзі на пересадку органу. Але та майже не рухалася. Тому, коли замість трансплантації у Запоріжжі їй запропонували операцію у районній лікарні, подружжя майже не сумнівалося.

Чоловік розповідає, що коли вони вперше прийшли до лікарів, ті були дуже привітними. Медики розповіли, що можуть зробити цю операцію і її деталі. "То як можна боятися", - зауважує Віталій.

Вперше в Україні медики районної лікарні пересадили нирку

Трансплантацію успішно провели в Ковелі. Оперували жінку, яка майже три роки стояла у черзі, але практично не просувалася наперед. Як нині почувається – у сюжеті.

Вперше в Україні медики районної лікарні пересадили нирку

Результатом і лікарі, і пацієнти задоволені. Медики зауважують, що вже на другий день після операції у жінки покращився колір шкіри, вона почала здоровіше виглядати. Щодо донора, то його планують виписувати уже за три дні. Однак повертатися без дружини він не хоче.

Всю операцію районі лікарі фіксували на відео. У цей час були розгорнуті дві операційні. Одна із них була для донора, інша –для пацієнтки. Оперували медики три з половиною години, залучено було одразу шість хірургів.

"Ні, не боялися, досить тривало навчалися, була дуже серйозна підготовка", - розповідає Максим Овечко, завідувач урологічного відділення Ковельського МТМО.

Читайте також:

Скалецька розповіла, коли в Україні запустять систему трансплантації органів

Пересадку нирки у районній лікарні медики називають проривом, який може врятувати сотні життів. За словами Юліана Голика, лікаря-анестезіолога, близько трьох тисяч пацієнтів потребує операції такого типу. "На жаль, кожен дев'ять пацієнт помирає так і не дочекавшись своєї трансплантації", - каже медик.

До нового року в цій районній лікарні в Ковелі планують провести ще три подібних операції.

"У нас є підготовлені дитина, хлопчик, якому маємо пересадити нирку, у нас планується пересадка - печінка. Ми хочемо, щоб трансплантологія розвивалася в Україні", - Олег Самчук, головний лікар Ковельського МТМО.

Кореспондентка ТСН Тетяна Хомич.

Новини по темі

Помер рятувальник, який зазнав травм під час евакуації людей з палаючого будинку в Одесі. ОДА Куций.

У лікарні помер рятувальник, який зазнав травм під час евакуації людей з палаючої будівлі одеського коледжу.

1

Пожежа в коледжі: в Одесі організували акцію з вимогою відставки начальника ДСНС області.

В Одесі пройшла акція із вимогою відставки начальника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчука через пожежу у коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

1

Група зловмисників займалася вимаганням грошей в учасників судових процесів в Одесі.

Діяльність організованого угруповання, яке спеціалізувалося на вимаганні грошей в учасників судових розглядів, зокрема кримінальних проваджень, блокувала в Одесі Служба безпеки України.

1

Пожежа в Одесі: в лікарні помер рятувальник

Кількість жертв пожежі на Троїцькій в Одесі зросла до восьми.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie