В адміністрації президента України назвали фейком опубліковані грузинським телеканалом нібито листи Порошенко в ФСБ

Гордон 2
В адміністрації президента України назвали фейком опубліковані грузинським телеканалом нібито листи Порошенко в ФСБ

Оприлюднені документи нібито від імені президента України Петра Порошенка є "низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії "Руставі 2" спецслужбою Росії". Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

"Найкрасномовніше про провал ФСБ свідчить факт, який легко перевірити. Олексій Порошенко одружився у Києві у вересні 2013 року, тому у старшого сина Петра Порошенка у 2007 році не було дружини. Прес-служба Адміністрації Президента звертається до ЗМІ з проханням не поширювати фейкової інформації, що носить явно замовний з боку країни-агресора характер. А з боку медіа, які поширили неперевірену інформацію, зокрема "Українська правда" і NewsOne, розраховуємо на публічне вибачення", – ідеться в повідомленні.

Грузинський телеканал "Руставі 2" опублікував 13 січня нібито копії звернень у Федеральну службу безпеки РФ, у яких тодішній народний депутат Порошенко обіцяє не займатися антиросійською діяльністю. Телеканал зазначав, що "документи", датовані 3 лютого 2007 року, нібито надало конфіденційне джерело.

3 лютого 2007 року Порошенка не пустили на територію Росії. Пізніше стало відомо, що йому заборонили в'їзд у країну. "Регулярно відвідую Санкт-Петербург, де проживають батьки дружини мого старшого сина Олексія", – ідеться в опублікованому "Руставі 2" тексті нібито листа Порошенка у ФСБ.

В одній із заяв зазначалося, що Порошенко "у період перебування на території Російської Федерації" зобов'язується "неухильно дотримуватися російського законодавства, не брати участі в діяльності, спрямованій проти інтересів РФ".

Інше звернення Порошенка нібито адресоване директору ФСБ РФ. "Заявляю, що рішення про недопущення мене на територію РФ є необ'єктивним, оскільки до антиросійської кампанії президента Ющенка (тодішній президент України Віктор Ющенко."ГОРДОН") я не маю жодного стосунку. Я є одним із засновників Партії регіонів", – ідеться в тексті.

Грузинський телеканал також зазначає, що нібито 2007 року Порошенко написав, ніби "в інтересах Росії займається залученням великих інвестицій на заводи Roshen (Липецька область) і "Богдан" (Нижегородська область), створює й надає робочі місця росіянам, своєчасно і в повному обсязі сплачує податки".

Липецьку фабрику Roshen зараз законсервовано. Свою частку в корпорації "Богдан" Порошенко передав своєму партнеру Олегу Свинарчуку 2009 року, повідомляв Forbes.