Вибори могли принести новий початок для Німеччини, але країна застрягла у минулому — NYT.

Політика Меркель надовго закріпилася в Берліні.

У Німеччині пройшли вибори і результати виявилися відносно очікуваними. Жодна партія не набрала більше 26 відсотків голосів, розрив між двома найбільшими партіями був мінімальним, і ніхто не досяг значних успіхів. До формування наступного уряду країни може бути ще довго: потрібні тижні, можливо, навіть місяці коаліційних переговорів. Тим часом канцлер Ангела Меркель і надалі керуватиме країною, пише The New York Times.

На початку передвиборної кампанії «Зелені» та Християнсько-демократичний союз були «фаворитами». Але обидві партії втратили позиції, оскільки їхні кандидати не змогли переконати виборців, що вони гідні наступники Меркель. Соціал-демократична партія з Олафом Шольцем отримала підтримку електорату. Але і це не принесло рішучої перемоги соціал-демократам.

Це міг бути новий початок для Німеччини. В умовах нових викликів, зростання нерівності, занепаду інфраструктури та проблеми зміни клімату, вибори стали шансом для країни встановити новий курс на ХХІ століття. Натомість Німеччина застрягла у минулому. Меркель йде з посади канцлера. Проте політика, яку вона культивувала - обережна, поміркована та без бажання до великих змін, залишиться.

Передвиборча кампанія дала значні підказки. Як правило, кандидати на вищу політичну посаду прагнуть максимально дистанціюватися від чинної влади, щоб продемонструвати перевагу свого бачення майбутнього країни. Але в Німеччині головні кандидати наслідували політичний стиль Меркель. Зрештою, така поміркована політика вже неодноразово приносила Меркель перемогу на виборах.

Кандидат від «Зелених» Анналена Бербок намагалася показати образ суворості та досвіду, схожий на Меркель. Але втрапивши у скандал з плагіатом і зіштовхнувшись із неприязню виборців до політика без широкого досвіду, вона втратила свої позиції.

Кандидат від партії Меркель Армін Лашет також намагався зобразити ауру компетентності. Але він частково втратив довіру виборців через свої помилки. Не принісши своїй партії рішучу перемогу, Лашет, однак, все одно намагатиметься створити коаліцію.

Попри те, що Олаф Шольц представляв Соціал-демократичну партію, він доклав усіх зусиль, щоб бути схожим на канцлера Меркель, як справжній поміркований політичний лідер. Будучи заступником канцлера та міністром фінансів, Шольц вдало «провів цей маневр». Така тактика працювала. Але майже 26 відсотків, які отримала його партія, не гарантують йому посаду канцлера.

Намагання кандидатів бути схожими на Меркель виходить за межі політичного стилю. Після 16 років перебування на посаді канцлера, Меркель надовго залишиться у пам’яті німців. В економічному, соціальному та екологічному планах мало що зміниться в країні.

По-перше, економіка. З експортною економікою, орієнтованою на міжнародну торгівлю Німеччина понад усе цінує монетарну стабільність. Все, що може вплинути на міжнародну конкурентоспроможність країни, виключається. Більше того, ліміт боргу - закон, що забороняє дефіцит бюджету, передбачає жорстку межу. У цьому контексті жодна принципова перебудова економіки виглядає неможливою.

Принаймні зовні економіка Німеччини успішна. Але економічні здобутки не отримали широкого поширення. Нерівність у доходах населення зросла.

Соціальне невдоволення також зростає. За останні 10 років відбулася активізація страйків, і термін «класове суспільство», раніше вилучений, повернувся до публічного обговорення. Щоб усунути коріння таких проблем, потрібні глибокі зміни. Жодна з партій, швидше за все, не готова взятися за реалізацію таких змін.

Подібним чином, амбітний підхід є малоймовірним, коли мова йде про зміну клімату.

Хоча «Зелені» пообіцяли «зробити все можливе», присутність вільних демократів - партії класичних лібералів та підприємців, для яких ринок і нові технології повинні вирішити кліматичну кризу, може стати перепоною на шляху рішучої кліматичної політики.

З огляду на обережність, передвиборча кампанія розгорталася на тлі різносторонньої кризи. Пандемія продовжує чинити величезне навантаження на країну, НАТО критикують через ситуацію в Афганістані, а паводки, викликані зміною клімату, влітку зруйнували великі масиви землі і забрали майже 200 життів.

Окремо кожна проблема є масштабною. У сукупності вони становлять ще більшу загрозу. Саме тому політика Німеччини вимагає сміливості та готовності до рішучих змін. Але таких змін, швидше за все, не буде. Натомість нова ера для Берліна зафіксована в політиці консенсусу та стабільності Меркель, резюмує видання.

Читайте також: Хто такий Олаф Шольц, який може замінити Ангелу Меркель в кріслі канцлера Німеччини

Політичне перезавантаження в Німеччині розпочалося. На парламентських виборах перемогла Соціал-демократична партія Німеччини , а рідна політична сила Меркель — канцлера, що йде, одержала найгірший за останні десятиліття результат. Однак для блоку ХДС/ХСС ще не все втрачено, адже перипетії коаліціади тільки починаються. Докладніше — у статті Олексія Коваля «Вибори в Німеччині: провал партії Меркель і головна інтрига».

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі

Японія висловила протест через спільний прохід кораблів РФ і Китаю.

Токіо дипломатичними каналами висловив Москві та Пекіну протест. Нота пов’язана з недавнім спільним проходом кораблів Військово-морського флоту Росії та Військово-морських сил Китаю через протоки Цугару та Осумі. «Що стосується проходів чере...

UA.NEWS

Київ на порозі  «червоної»  зони. До чого готуватися мешканцям столиці

Київ на порозі «червоної» зони. До чого готуватися мешканцям столиці

З 8 листопада Кабмін наказав не пускати на роботу усіх невакцинованих чиновників та вчителів, які ухиляються або відмовляються від вакцинації без поважної причини. Про це повідомляють на урядовому порталі. Ці обмеження, а також перспективи «червон...

Агентурний план - це забезпечити дефіцит газу та вугілля в Україні - Володимир Омельченко.

Агентурний план - це забезпечити дефіцит газу та вугілля в Україні - Володимир Омельченко.

Опалення з великими перебоями з'явилося не скрізь навіть у столиці. Що казати про регіони. Там також комунальники в авральному порядку запускають котельні, але, як завжди, на початку опалювального сезону стається багато несправностей та аварій на ...

Унылая лошадь возбуждается 2411021

Унылая лошадь возбуждается 2411021

1 1

Серйозні чи  «по приколу» : що насправді ховається за санкціями РНБО, Наші гроші.

Серйозні чи «по приколу» : що насправді ховається за санкціями РНБО, Наші гроші.

Санкціям РНБО, які "прижали" Віктора Медведчука, раділи всі. Крутий був хід. Однак в наступних серіях санкцій все стало дрібніше. Потім ще дрібніше. Санкційні списки роздувались і роздувались, а результат ставав максимально мишкоподібним. Читати н...

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Згідно з правилами, всі лікарні мають бути забезпечені альтернативними джерелами живлення, тобто дизель-генераторами, які вмикаються в аварійних ситуаціях для забезпечення виживання хворим, особливо у реанімаційних відділеннях. Ті ж апарати вентил...

Бо порушувала карантин: суд оштрафував директорку гімназії на ₴34 000 у Львові / Подробиці.

Бо порушувала карантин: суд оштрафував директорку гімназії на ₴34 000 у Львові / Подробиці.

У Львові суд оштрафував директорку однієї з Львівських гімназій на 34 тисячі гривень за те, що навчальний заклад працював офлайн, а з 60 вчителів лише 20 були вакциновані. Це зафіксували поліцейські, які здійснювали перевірку навчальних закладів. ...