Вчений вказав на зв'язок між новими вірусами і кліматичними змінами.

Поява нових вірулентних збудників — закономірна відповідь природи на антропогенний прес.

Мікроорганізми мають колосальні здібностями до адаптації і мінливості. І на чимало факторів, зокрема, антропогенних і кліматичних, реагують появою нових видів. У тому числі – вірусів-збудників небезпечних хвороб. Не виключено, що саме ці фактори могли призвести до появи коронавіруса 2019-nСoV.

"Світ вірусів і мікробів дуже стародавній... Перші мікроби виникли 3,5 мільярда років тому. Вони заселяють всі ніші біосфери. Еукаріотичні організми з'явилися на світ лише 1,4 мільярда років тому. А історія людства налічує максимум 200 тисяч років", — розповів відомий український мікробіолог і вірусолог, академік Володимир Широбоков в інтерв'ю DT.UA.

Він підкреслив, що віруси дуже чутливі до будь-яких змін і мають дивовижну здатність до "перевтілення".

"У порівнянні з мікробами людина пройшов абсолютно мізерний шлях розвитку. А ми замахнулися на знищення мікробів. При тому що вони маюють колосальнк здатність до адаптації і мінливості. У відповідь на діяльність людини — а це і використання антибіотиків і хіміотерапевтичних препаратів, і техногенне забруднення навколишнього середовища тощо, — світ мікробів чинить великий опір. Поява нових вірулентних збудників — закономірна відповідь природи на антропогенний прес", — додав експерт.

На думку академіка Широбокова, людство має виробити модель "співдружності" з мікроорганізмами.

"Тому що у відповідь на спроби знищення мікроорганізми демонструють свою високу оборонну, а часом і наступальну здатність", - пояснив науковець.

Читайте також: Академік назвав особливості коронавіруса з Китаю

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що поки що спалах захворювання є надзвичайною ситуацією лише для КНР.

Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. овий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, яким може заразитися людина.

У Китаї вже зафіксовано понад 830 випадків захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 25 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і сягати 4000 осіб.

Про поодинокі випадки захворювання також повідомляли влада Японії, Південної Кореї, Таїланду, Тайваню, В'єтнаму, США, Сінгапуру, Саудівської Аравії та Непалу. В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин у місті Ухань, що стало епіцентром спалаху захворювання, а також у містах Ечжоу і Хуангань.

Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".

Новини по темі

В Антарктиді виявили новий острів

Його поява стала наслідком танення льодовиків.

2

У Китаї для боротьби з коронавірусом можуть задіяти безпілотне аеротаксі (видео).

У ході навчань аеротаксі доставило ліки в лікарню. (видео)

2

В Україні у тестовому режимі запустили онлайн-платформу для підприємців "Дія.

Консалтинг-зону для підприємців планують запустити навесні.

1

Пропало все. Через епідемію в Китаї впали продажі смартфонів

Спалах коронавірусу в Китаї серйозно вплинув на технологічну галузь. Наприклад, на ринку смартфонів в Китаї в січні стався різкий спад.

3

Ті, хто одужав після зараження коронавірусом, виявилися незаразних.

Разом з тим, медики відзначають, що необхідно продовжити вивчати поведінку вірусу в таких тілах пацієнтів.

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie