Михайло Винницький: «Президентський університет Зеленського як таке собі ПТУ для ІТ цілковито має право на існування, однак його не можна низивати кузнею еліт».

"На жаль, ми наступаємо на ті самі граблі, що вже ставали в Росії та інших пострадянських країнах. За часів іще президента Дмітрія Мєдвєдєва з пафосом та на велетенську кількість грошей був створений університет у Сколково. Скажіть мені, де цей проєкт нині? Ніде. Концепція там була така: ми інвестуємо чималі кошти, концентруємо найкращі дипломовані західні уми в одному місці - і отримуємо найкращий навчальний заклад. Однак виш це більше, ніж просто концентрація кращих дипломованих умів світу... Це жива спільнота, яка усвідомлює, навіщо вона зібралася, навіщо існує. Цього не купиш за гроші, а можна лише створити засобами формування організаційної культури, спільністю цінностей, відповідних процесів і практик", - зазначив Михайло Винницький.

Керівник секретаріату НАЗЯВО звернув увагу, що у пропозиції президентського університету Зеленського визначені дуже прикладні високотехнологічні спеціальності, яких там навчатимуть, і такі спеціальності нам дуже потрібні.

"Можливо, якщо ми кинемо достатньо великі кошти на такий проєкт, то справді зберемо людей, які готуватимуть фахівців із цих високотехнологічних напрямів. Тільки, будь ласка, не називаймо це кузнею еліт! Це буде високотехнологічна фахова школа. Якщо хочете, такий собі дуже багатий престижний технікум", - сказав Винницький.

Читайте також: Михайло Винницький: "В Україні дуже мало університетів, які можна було б назвати кузнями еліт"

Соціолог розповів, що на Заході коледжі й технікуми теж бувають дуже багатими. Зокрема, у Торонто, де виростав чиновник, є Коледж Гамбер (Humber College). Фактично це велике комплексне ПТУ, яке готує студентів до різноманітних професій: бухгалтерів, програмістів, маркетологів, журналістів та ін. Бюджет закладу еквівалентний майже п’яти бюджетам КНУ ім. Тараса Шевченка або ж КПІ ім. Ігоря Сікорського, і в ньому навчається майже вп’ятеро більше студентів, ніж у київських вишах-гігантах. Однак у Коледжі Гамбер, підкреслив Михайло Винницький, не претендують на формування еліти нації. Там чітко працюють із роботодавцями, готують кадри конкретно для ринку праці.

"Без сумніву, Україні треба випускати більше фахівців з ІТ. На це повсякчас звертають увагу наші ІТ-компанії. Тому президентський університет як таке собі ПТУ для ІТ цілковито має право на існування, і я вважаю, що це хороший і потрібний проєкт. Проте давайте не говоритимемо про нього як про виш, націлений на формування національної еліти. Він націлений на підготовку хороших програмістів, спеціалістів із кібербезпеки тощо", - додав соціолог.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі
Монастирський: Поліція буде контролювати дотримання автоперевізниками норм.

Монастирський: Поліція буде контролювати дотримання автоперевізниками норм.

Контроль за дотриманням вимог закону і норм на автомобільному транспорті при організації внутрішніх та міжнародних перевезень буде переданий від Міністерства інфраструктури Міністерству внутрішніх справ.

Цензор.НЕТ

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Україною та світом поширюється штам Дельта. Його виявили у майже 100 країнах. Підтвердили хворобу в 17 українців, із них 1 людина померла. Читати на сайті:

2

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

У липні 2021 року в Луцьку чоловік зізнався сусідці, що вбив 22-річну доньку та 56-річну дружину. Патрульні знайшли жінку зарубаною в ліжку, а доньку в коридорі. Читати на сайті:

3 2

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» #ТелеканалРада #Разумков #Одеса

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

У випуску "Про головне" за 29 липня – у Туреччині вирує масштабна лісова пожежа, яка охопила кілька курортних регіонів; на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів; в Україні внаслідок штаму коронавірусу Дельта помер перший паці...

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд  «Голосу»

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд «Голосу»

У випуску "Про головне" за 29 липня станом на 18:00 – на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів. Крім того, переобрали склад Політичної ради. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

1

Заяви  «Голоса»  на туалетному папері - Побиті музиканти у Львові- Фанта з крану- НОВИНИ 29.

Заяви «Голоса» на туалетному папері - Побиті музиканти у Львові- Фанта з крану- НОВИНИ 29.

«Голос» - все? Чому партія тріщить по швах, а депутати пишуть заяви на туалетному папері? Побили, бо сплутали з геями. У Львові невідомі напали на двох чоловіків, бо подумали, що ті - закохана пара. «Фанта» з крану. На Сихові в квартирах тече оран...