Трамп про скаргу розвідки на його розмову з іноземним лідером: Прекрасна, шаноблива розмова, нічого неправильного не було сказано.

Скарга анонімного інформатора з американської розвідки про ризиковану обіцянку, яку президент США Дональд Трамп дав іноземному лідеру в телефонній розмові, є вигадкою, за якою стоять політики з Демократичної партії та лояльні до них ЗМІ. Про це Трамп написав у своєму Twitter.

"Практично кожного разу, коли я розмовляю телефоном з іноземним лідером, я розумію, багато людей із різних агентств США слухає розмову. Не кажучи вже про тих, хто слухає з іншої країни. Немає проблем! Зважаючи на все це, чи знайдеться хтось досить дурний, хто повірить, що я скажу щось недоречне іноземному лідеру під час такої потенційно "багатосторонньої" розмови?" – заявив американський президент.Він підкреслив, що скарга, за повідомленнями преси, надійшла лише від одного "зашифрованого" інформатора.

"Дивно, що з такою кількістю людей, які чули або знають про цю прекрасну й шанобливу розмову, вони теж не виступили. Знаєте, чому вони цього не зробили? Тому що нічого неправильного не було сказано, усе було просто ідеально", – зазначив Трамп.Глава Білого дому не назвав свого співрозмовника. The Washington Post і The New York Times писали, що йшлося про розмову Трампа із президентом України Володимиром Зеленським. Співробітник розвідки доповів керівництву, що одна з обіцянок, які прозвучали з вуст Трампа, викликає тривогу.

9 вересня голови комітетів Палати представників Конгресу США Еліот Енґель, Адам Шифф і Елайджа Каммінґс (усі з Демократичної партії) оголосили про початок розслідування повідомлень щодо спроб Трампа, його адвоката Руді Джуліані та інших осіб чинити тиск на уряд України з метою поліпшити свої позиції напередодні президентської кампанії 2020 року. Вони зазначають, що адміністрація Трампа, змушуючи Київ "провести два політично мотивовані розслідування, замасковані під антикорупційну діяльність", погрожувала відмовити Україні у військовій допомозі.

У червні Джуліані закликав президента України Зеленського розпочати розслідування справи про можливе втручання Києва в американські вибори у 2016 році та ймовірний підкуп ексвіцепрезидента США Джо Байдена п'ятим президентом України Петром Порошенком.

Телефонна розмова Трампа й Зеленського відбулася 25 липня. За повідомленням пресслужби українського президента, американський лідер висловив упевненість, що нова українська влада "зможе завершити розслідування корупційних справ, які стримували взаємодію між Україною та США".

Новини по темі

 «Прийшли навіть на милицях» . Тестування у ГПУ в межах переатестації пройшла приблизно 1 тис. прокурорів

1

До наступного етапу атестації допустять прокурорів Генпрокуратури України, які на тестуванні набрали не менше ніж 70 балів зі 100, повідомили у відомстві.

У ДБР заявили, що не будуть збирати конфіденційну інформацію про журналістів «Схем» і проводити обшуки.

1

У Держбюро розслідувань України розраховують на співпрацю з журналістами програми "Схеми" щодо поїздки на Мальдіви п'ятого президента України Петра Порошенка.

Арахамію відмовилися перевіряти на детекторі брехні.

1

Поліграфолог, який тестував нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського, пояснив, що перевіряти главу парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамію не готовий психологічно і методологічно.

Суд дав ДБР доступ до матеріалів «Схем» щодо поїздки Порошенка на Мальдіви.

1

Як повідомили в редакції програми "Схеми", суд дав слідчим Держбюро розслідувань доступ до низки внутрішньоредакційних даних, які, на думку журналістів, не мають стосунку до розслідування поїздки на Мальдіви п'ятого президента України, нардепа від...