Павел Гинтов: Невивчені уроки Судетів

Судети - це була не тільки територія Чехословаччини з більшістю німецького населення. Також в Судетах була побудована потужна система укріплень і фортифікацій, яку називали «чеською лінією Мажино». Влада Чехословаччини дуже активно будувала ці укріплення для того, щоб бути готовими до агресії з боку нацистської Німеччини.

Німецьке населення Судетів здебільшого було під впливом нацистської пропаганди. Судетські німці вивішували свастику, кричали «Гітлер, ввєді вайска!» та організовували загони «ополченців». Гітлер підвів війська до кордонів з Чехословаччиною і почав верещати про те, що йому потрібен тільки мир, але ж який може бути мир, коли кляті чехословацькі ф̶а̶ш̶и̶с̶т̶и̶ знущаються над німецьким населенням Судетів? У нього не залишається вибору, окрім як застосувати силу.

Англія і Франція дуже боялись війни. Треба знайти мирне рішення, яке влаштує і ґвалтівника, і жертву. Правда - вона ж завжди посередині. У вересні 1938 року були підписані «Мюхенські домовленості» між Англією, Францією, Німеччиною та Італією. Представників Чехословаччини не запросили - а навіщо? Згідно цих домовленностей Німеччина забирала собі Судети, а чеське населення цієї території мало забиратись геть. Також Чехословаччина втратила всі укріплення, яки вони старанно будували п‘ять останніх років. Навіщо вам ці укріплення, дурненькі ви наші? Всі ж хочуть миру, а ви що, хочете війни? Не треба провокувати Гітлера. А щоб вже взагалі не було сумнівів - ось вам папірець, в якому Англія і Франція обіцяють вас захистити. Але ж очевидно, що це формальність, бо не треба демонізувати Гітлера. Він теж хоче тільки миру і захищає інтереси своєї нації.

Тож Чехословаччина залишилась з папірцем замість території та укріплень. Президент Бенеш від сорому пішов у відставку, і його відразу номінували на Нобелівську премію миру (хоч і треба було всіх разом номінувати на премію Дарвіна).

Ну а потім лояльні Гітлеру словацькі сепаратисти оголосили незалежну Словаччину. Гітлер сказав: дивіться, Чехословаччини більше немає, це країна 404, треба негайно навести мир і порядок - і за кілька годин німці вже були в Празі. Англія і Франція сказали: ой, так ми обіцяли допомогу Чехословаччині, але ми нічого не обіцяли окремій Чехії, від якої відкололась Словаччина, тож звиняйте.

Чехословаччина припинила існування, а територія, яку приєднала до себе Німеччина, отримала назву Протекторат Богемії і Моравії.

Новини по темі

Поліція виявила в Рівному понад 50 киян, які роздавали газети з компроматом на кандидата в мери.

У Рівному патрульна поліція виявила трьох киян, які поширювали газети з компроматом щодо одного з кандидатів у мери обласного центру. Загалом у місто прибуло понад 50 жителів Києва для такої "роботи".

1

Секретар РНБО України звернувся до Путіна з пропозицією щодо поставок води в окупований Крим.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов ще раз озвучив для президента РФ Володимира Путіна умови щодо постачання води до Криму – це повне виведення з території українського півострова окупаційних військ

1

Гармаш про заборону коментувати ТКГ: буває, що Офіс президента незадоволений моїми публікаціями, я про це знаю.

Сергій Гармаш, журналіст, головний редактор видання «Остров» з 9 червня 2020 року представляє окупований Росією Донецьк на засіданнях політичної підгрупи у Тристоронній контактній групі по Донбасу. Пан Сергій погодився відповісти на запитання щодо...

2

Велика «шахівниця» для гри в ґо

Хто писатиме нові правила?

1 1

КВУ фіксує масові порушення дня тиші

Спостерігачі КВУ фіксують масові факти незаконної агітації в день тиші в усіх областях України.

3

Стратегія протидії Росії повинна бути посилена – американський політик.

Російський вплив на демократичні процеси в Україні та світі повинен бути обмежений заходом. Запис Стратегія протидії Росії повинна бути посилена – американський політик спершу було опубліковано на Патріот Донбасу.

1 5

Рішення НКРЕКП про стягнення тарифу на передачу електроенергії під час експорту суперечить всім вимогам ЄС.

Стягнення тарифу на передачу електроенергії під час експорту суперечить зобов'язанням України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

2

29 років тому Україна відмовилася від ядерної зброї: чому та що отримала натомість.

Рівно 29 років тому, 24 жовтня 1991 року, Верховна Рада України прийняла заяву про без'ядерний статус держави. Вже навесні 1992 року всі тактичні ядерні боєприпаси було вивезено до Росі

2

Дуда заразився COVID-19: з ким він зустрічався під час візиту в Україну.

Президент Польщі відвідав Київ і Одесу

1 1

24 жовтня в Україні «день тиші» перед місцевими виборами.

День тиші необхідний, щоби виборці мали змогу спокійно обрати кандидата без агітаційного тиску

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie