«Губляться десятки мільярдів євро». Ендемічна корупція та олігархи загрожують розвитку демократії в Україні – звіт ЄС

В Україні присутня велика корупція і захоплення держави олігархами, а підтримка Євросоюзу не принесли очікуваних результатів. Про це йдеться у звіті Європейської аудиторської палати.

"ЄС намагається вирішити проблему корупції в Україні як міждисциплінарний пріоритет; він спрямовує кошти і зусилля через різні сектори, від конкурентного середовища до судової системи та громадянського суспільства. Однак підтримка і вжиті заходи не принесли очікуваних результатів", - йдеться у звіті.

"Не дивлячись на різноманітну підтримку, яку Євросоюз пропонує Україні, олігархи імеркантильні інтереси продовжують підривати верховенство закону в Україні і загрожують її розвитку. Україні потрібна цілеспрямована та ефективна стратегія для боротьби з владою олігархів і зменшення їх захоплення держави. ЄС може відіграти набагато більш значну роль, ніж це було до цих пір ", - сказав Юхан Партс, член Європейської аудиторської палати, відповідальний за звіт.

Автори звіту додають, що корупція є поширеним явищем в Україні, перешкоджає конкурентоспроможності та завдає шкоди розвитку демократичному процесу, внаслідок чого губляться десятки мільярдів євро.

Читайте також: Віола фон Крамон-Таубадель: «Боротьба з корупцією — це те, що українська влада робить не для нас в ЄС, а для громадян України»

 

Аудитори додають, що ЄС давно знає про зв'язки між олігархами, високопоставленими чиновниками, політиками, судовими органами та держпідприємствами, але за цей час реальної стратегії боротьби зендемічною корупцією розроблено не було.

"Для прикладу, незаконні фінансові потоки, включаючи відмивання грошей, розглядаються лише на периферії. Проте, ЄС підтримав багато антикорупційних реформ і заходів в Україні. У більшості випадків ступінь підтримки залежить від низки виконуваних умов. Однак Комісія часто занадто слабо інтерпретувала такі вимоги, що призводило до надмірно позитивних оцінок, як от безвізовий режим. Робота цієї системи не переглядалася,не зважаючи на те, що дві з трьох умов підтримки Євросоюзу не було дотримано ", - йдеться в звіті.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі
Комітет Ради отримав документи про відсторонення  «слуги народу»  Третьякової від засідань.

Комітет Ради отримав документи про відсторонення «слуги народу» Третьякової від засідань.

Комітет Ради з питань Регламенту отримав документи для розгляду питання про відсторонення голови Комітету з питань соцполітики, "слуги народу" Галини Третьякової від п'яти засідань через її висловлювання про смерть народного депутата Антона Полякова.

Цензор.НЕТ

Пленарне засідання Верховної Ради - 21.10

Пленарне засідання Верховної Ради - 21.10

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

1 9

Ілля Кива, який привітав Путіна із днем народження, відзначив загибель Бандери.

Ілля Кива, який привітав Путіна із днем народження, відзначив загибель Бандери.

Ілля Кива, який привітав Путіна із днем народження, відзначив загибель Бандери. Як вам таке? #опитування З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Пресофіцерка Нацполіції розповіла, як перевірятимуть дотримання карантину.

Пресофіцерка Нацполіції розповіла, як перевірятимуть дотримання карантину.

В Україні збільшили кількість рейдових груп, які перевірятимуть дотримання карантинних правил. Водночас обмеження залежать від тієї зони, в якій перебуває регіон. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

Глава ОБСЄ закликала негайно розблокувати місію на Донбасі.

Глава ОБСЄ закликала негайно розблокувати місію на Донбасі.

Глава ОБСЄ Анн Лінде відреагувала на блокування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. Вона закликала негайно усунути всі перешкоди. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

Львівщина – на межі червоної зони: у закладах тривають перевірки дотримання карантину.

Львівщина – на межі червоної зони: у закладах тривають перевірки дотримання карантину.

Львівщина ще не в червоній зоні, але в ній запровадили нові карантинні обмеженнями. Ситуація з коронавірусом – невтішна. Читати на сайті:

Нові правила міжміських перевезень з 21 жовтня: які умови.

Нові правила міжміських перевезень з 21 жовтня: які умови.

З 21 жовтня в Україні запрацювали нові правила міжміських перевезень. Відтепер на поїзд, літак чи міжміський автобус без сертифікату вакцинації можуть не пустити. Для проїзду між "жовтими" зонами у пасажира має бути хоча б одне щеплення від COVID....