В’ятрович розповів, скільки міст декомунізували в Україні.

3

Майже тисячу українських міст та 52 тисячі вулиць країни були декомунізовані й отримали нові або історичні назви. Таку цифру назвав глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Декомунізація не лише очистила наш простір від пропаганди, вона повернула українцям символічну власність на наші міста, села, вулиці. Декомунізація стала реформою, щодо якої відбулося найбільше в країні громадське обговорення. Ми вирішували і вирішили самі, як по-новому назвати чи повернути прадавні імена 52 тисячам вулиць, 989 містам, 26 районам, а поза тим – скверам, горам, річкам», – підрахував він.

На думку В’ятровича, аби повністю позбутись «наслідків леніна» у повсякденності, перейменувати вулицю чи знести пам’ятник не достатньо.

«Але позбутися цієї пропаганди – ключовий крок трансформації країни. І за нього відповідав Український інститут національної пам’яті», – додав він.

Нагадаємо, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про заборону пропаганди комунізму і нацизму.

Однак документ розкритикувала Венеціанська комісія. Проти закону також виступили Східноєвропейський університет імені Лесі Українки та фахівці Донецького університету імені Василя Стуса.

У травні 2017 року 46 народних депутатів, переважно фракції «Опозиційний блок», звернулися з поданням до Конституційного суду з проханням розглянути документ на предмет відповідності Конституції України.

Розгляд закону судом супроводжувався акціями протесту з вимогою не скасовувати резонансний закон.

16 липня КСУ визнав таким, що відповідає Конституції закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки».

Автор: UA.NEWS