Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

В Україні скоротилося виробництво сала та м'яса: буде дефіціит?.

В Україні скоротилося виробництво сала. Крім того, значно менше стали випускати деяких видів м'яса.

За повідомленням Державної служби статистики (Держстату), значно скоротилося виробництво яловичини та телятини . Так, у січні-вересні 2021 року на 17% порівняно з відповідним періодом 2020-го впало виробництво:

 • свіжих чи охолоджених туш;

 • напівтуш;

 • необвалених чвертей.

На 2,5% знизилося виробництво туш та напівтуш замороженої свинини . А на 5,4% скоротилося виробництво свіжих/охолоджених субпродуктів:

 • свиней;

 • баранів;

 • кіз;

 • коней.

Майже наполовину знизився випуск субпродуктів та м'яса кролів, зайців та дичини . На 12,1% стали менше випускати курятини.

Окрім цього просіло виробництво сала . Зниження виробництва склало 1,6%.

Поголів'я великої рогатої худоби скоротилося на 88%

За інформацією Держстату, станом на 1 жовтня, в Україні налічувалося 3,1 млн. голів великої рогатої худоби (ВРХ). Майже половина цієї кількості припадає на корів – їх налічувалося 1,6 млн. голів. Це – на 6,7% менше за показник 2020 року.

Понад те, чисельність поголів'я ВРХ в Україні демонструє скорочення протягом багатьох років. Загалом за час незалежності воно скоротилося на 88%.

Україна скуповує свинину за кордоном

Від початку 2021 року Україна збільшила міжнародну торгівлю свининою. При цьому купували і охолоджене м'ясо (61,9% – 16 тис. т) та заморожене (38,1% – 9,8 тис. т), а найбільшими продавцями стали: Данія – 13,77 тис. т, Польща – 5,25 тис. т, Нідерланди – 3,36 тис. т та Іспанія – 1,50 тис. т. Імпорт перевищує експорт у 8 разів.

Сама ж Україна купує м'ясо в Європі (25,84 тис. т). Причому з початку 2021 року країна імпортувала на 35% більше, ніж за відповідний період 2020 року.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що в Україну з Польщі завезли партію зараженої сальмонелою курятини. Загалом постачальник експортував 1 600 кг м'яса, яке, можливо, вже надійшло у продаж.

Новини по темі
Безкоштовна IT-освіта. Одна з громад Буковини масово вчить школярів програмуванню. З якою метою

Безкоштовна IT-освіта. Одна з громад Буковини масово вчить школярів програмуванню. З якою метою

За 5 років підготувати півтори сотні айтішників - поставили за мету в одній із громад на Буковині. Для цього закупили нові комп'ютери, на яких в окремі дні працюють депутати, а в інші - вчаться програмуванню учні малої академії. Курси для жителів ...

У військах його називали «м'ясником» і «катафалком».

У військах його називали «м'ясником» і «катафалком».

Це проєкт @Історія для дорослих . Важко повірити що у декомунізованій Україні в розпал російського гібридного вторгнення хтось публічно закликає любити і вшановувати кривавого маршала Побєди Георгія Жукова. Але це саме так - Харківська міськрада у...

1 10

Росія у 1991 році отримала «родову травму» , Грані правди.

Росія у 1991 році отримала «родову травму» , Грані правди.

Мир із Росією неможливий. Хоча багато хто на це сподівається. На це мають надію в Європі, яка відчайдушно прагне повернутися в 2013 рік. Читати на сайті:

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Увесь тиждень політикум жартує з «путчу Ахметова». Жартує і маніпулює. Тим часом війна між олігархом та президентом лише загострюється. Слідом за медійним та політичним відкрився економічний фронт. Загальні втрати Ахметова можна оцінити у десяток ...

1 1

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? Майже 82 мільйони доларів закопали на Кримському півострові. Cтільки російська влада Криму витратила на будівництво об'їзної сімферопольської дороги Дубки-Левадки. Новий шляхоп...

1 1

Після «путчу»:) - Вечірній ПреЗЕдент

Після «путчу»:) - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент