Посол Польщі в Україні: Ми пропонуємо спільно провести ексгумаційні роботи в Грушовичах

Гордон
Посол Польщі в Україні: Ми пропонуємо спільно провести ексгумаційні роботи в Грушовичах

Польща запропонувала Україні провести спільні ексгумаційно-пошукові роботи в селі Грушовичі, де минулого року польська сторона демонтувала пам'ятник воїнам Української повстанської армії. Про це повідомив посол Польщі Ян Пєкло на прес-конференції в Києві. Двосторонній торговельний обмін і технічна допомога Україні", повідомляє "Укрінформ".

"Ми пропонуємо спільно провести ексгумаційні роботи в Грушовичах, де місцева влада розібрала нелегальний пам'ятник УПА. Якщо там будуть виявлені людські останки, то могила буде відновлена", – зазначив Пєкло.

За його словами, після Грушовичів у 2017 році на території Польщі не було жодного випадку знищення або демонтажу українського пам'ятника.

Пєкло підкреслив, що через заборону на пошуково-ексгумаційні роботи на території України з виявлення останків поляків між двома країнами існує напруженість, яка негативно впливає на двосторонні відносини.

Він переконаний, що ці роботи в Україні має бути відновлено.

Об'єднання українців у Польщі 26 квітня 2017 року повідомило, що на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА. У Міністерстві закордонних справ України назвали дії щодо руйнування пам'ятника воїнам Української повстанської армії поблизу Перемишля "демонстративними та провокаційними".

У червні українська сторона скасувала дозволи на проведення пошуку й ексгумації поляків, похованих в Україні.