Посол Росії в США заявив, що відносини між країнами країн неможливо поліпшити "відразу"

Гордон 2
Посол Росії в США заявив, що відносини між країнами країн неможливо поліпшити

Російська сторона чекає, коли влада США ухвалить рішення про поновлення російсько-американських відносин. Про це 14 січня розповів посол Росії в США Анатолій Антонов у коментарі "РИА Новости".

Антонов розповів, що днями провів зустріч із послом США Джоном Гантсманом, і зазначив, що відносини між країнами неможливо поліпшити "відразу". Водночас він назвав зустріч із Гантсманом конструктивною.

За словами російського посла, Гантсман працюватиме з Держдепартаментом США, Білим домом і Капітолієм над поліпшенням клімату між країнами. Антонов додав, що на зустрічі з американським послом сторони визнали, що потрібно багато зусиль з обох боків, перш ніж ситуація покращиться.

Він запевнив, що спільно з Гантсманом проаналізував двосторонні "стурбованості" і проблеми. За підсумками зустрічі вони означили спільні кроки.

Антонов заступив на посаду посла 1 вересня 2017 року. 8 вересня він зустрівся з президентом США Дональдом Трампом і вручив йому вірчі грамоти. Антонов заявив, що президент США прийняв його доброзичливо.

Гантсмана призначили послом у Росії в жовтні 2017 року.

Відносини між РФ і США погіршилися на тлі російської агресії в Криму і на Донбасі, обвинувачень Росії у втручанні в американські вибори і війни в Сирії.

Протягом 2014–2015 років США і європейські країни в кілька етапів вводили персональні та секторальні санкції проти російських громадян і компаній. 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про нові обмежувальні заходи проти Росії, Північної Кореї та Ірану.