Людство наближається до розгадки найбільшої таємниці свого походження

Експрес 2
Людство наближається до розгадки найбільшої таємниці свого походження

Японські вчені завдяки потужному телескопу виявили найстаріші зірки у Всесвіті. За даними дослідників, об'єкти їх спостережень утворились через 250 мільйонів років після Великого вибуху, коли вік Всесвіту становив усього 2 % від теперішнього. Про це повідомляє Nature.

До того ж, науковці втановили ще один рекорд - їм вдалось виявити кисень на відстані 13,28 мільярдів світлових років від Землі. Ця знахідка тепер є найдавнішим свідченням існування цього газу у Всесвіті. За словами вчених, кисень утворюється в надрах зірок, а у міжзірковий простір потрапляє на фінальній стадії їх існування, себто, коли ті гинуть.

"Це відкриття дозволить досліджувати ранній, досі геть невідомий період космічної історії", - пояснив астроном Такуя Хашимото, очільник команди дослідників. А оскільки життя на нашу планету було занесене з космосу і можна сказати, що в кожному з нас є мікрочастки зіркового матеріалу, ми наближаємось до розгадки найбільшої таємниці, що стосується нашого походження. Таке припустили дослідники.

"В нашій Галактиці є сотні мільярдів зірок, хоч наразі відкрито лише близько двох мільярдів, -- говорить для Експрес-онлайн Анатолій Відьмаченко, завідувач відділом фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАНУ. - Вік Сонця - 5 мільярдів років, а найстарішим зіркам у нашій Галактиці близько 12 мільярдів років. Що вже говорити про інші галактики...

Дослідження зірок є вкрай важливим, зокрема, для того, аби дізнатись, як з'явилась Земля і життя на ній. У цьому тривалому процесі не обійшлось без втручання з боку інших космічних об'єктів. Є дані, що раніше, ніж на Землі, білкові форми життя з'явились на астероїдах. Але можливо все почалося з зірок..."

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Лариса ПЕЦУХ