Чого чекати від курсу цього тижня?

За минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,1−0,9%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США , що встановлюється НБУ , знизився з 26,93 до 26,68 грн (-0,9%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час знизилися з 26,77/26,79 до 26,68/26,70 (-0,3%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,76/26,95 до 26,72/26,92 (-0,1%). При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 0,7% до 0,8%.

Минулого тижня голова Ради НБУ Богдан Данилишин зазначив, що за операціями населення з валютою у вересні відновилася чиста пропозиція іноземної валюти, чистий продаж фізособами з початку місяця склав $ 30 млн.

За його ж словами, співвідношення попиту і пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків на міжбанківському ринку було близьким до збалансованого.

На думку Вадима Йосуба, старшого аналітика Alpari, на початку тижня варто очікувати помітної зміни курсу долара до гривні.

«Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,7 грн, а готівковий долар в банках 26,7/26,9 грн», — прогнозує експерт.

Андрій Гойлов, аналітик RoboForex, у свою чергу нагадує, що минулого тижня Правлінням Національного банку України було прийнято рішення підвищити облікову ставку до 8,5% річних.

«Регулятор шляхом посилення монетарної політики намагається зупинити зростання споживчої інфляції. У серпні цей показник склав 10,2% в річному численні. Згідно з прогнозами НБУ , інфляція в жовтні може досягти позначки в 11,0%, проте до кінця нинішнього року опуститься нижче 10,0% після надходження на ринки продукції нового врожаю», — зазначає експерт.

З його слів, підвищення ставки може призвести також до зростання прибутковості ОВДП , що приверне до них інтерес з боку нерезидентів. З початку вересня вони скоротили свої вкладення в цьому активі на 1,95 млрд грн — до 96,64 млрд.

«Якщо зарубіжні інвестори почнуть виводити ці кошти в материнські юрисдикції, то істотно зросте попит на іноземні валюти і гривня опиниться під тиском. Показовою буде завтра їх позиція на аукціоні Мінфіну України з розміщення ОВДП , де ринку будуть запропоновані бонди 6-ти випусків у гривнях з термінами погашення в 3, 12, 18, 24, 36 і 60 місяців. Вважаю, що на поточному тижні долар США до гривні знову спробує подолати рівень 27,00. Єдина європейська валюта, судячи з усього, зросте до позначки 32,05», — вказує Гойлов.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Круглий стіл на тему: «Утвердження й зміцнення єдності суспільства».

Круглий стіл на тему: «Утвердження й зміцнення єдності суспільства».

Із засідання «круглого столу» на тему: «Утвердження й зміцнення єдності суспільства, розбудова його інститутів для врегулювання нагальних питань соціального захисту ветеранів та членів їхніх сімей»

Продавати роги, зрізані з живих тварин просить власник зоопарку в Південній Африці: причини.

Продавати роги, зрізані з живих тварин просить власник зоопарку в Південній Африці: причини.

Продати роги, щоби врятувати життя. Із таким закликом до влади Південної Африки звернувся власник найбільшого в країні приватного заповідника для носорогів. Бізнесмен просить дозволити йому продавати роги, зрізані з живих тварин. Каже - заповідник...

Боротьба з олігархами. Яким чином прибрати вплив олігархів на політичне життя?

Боротьба з олігархами. Яким чином прибрати вплив олігархів на політичне життя?

● Закон про деолігархізацію. Як має виглядати боротьба з олігархами? ● Реакція України та Світу на вибори в Росії. Програма Парламент Сьогодні 20.09.2021 Гості студії: Олександр Москалюк, політичний експерт Тема: Робота Парламенту. Політична ситуа...

Зеленський знову їде в США: цього разу на сесію Генасамблеї ООН.

Зеленський знову їде в США: цього разу на сесію Генасамблеї ООН.

Президент Володимир Зеленський вилетів до США. Він має взяти участь в 76 сесії Генеральної Асамблеї Організації об'єднаних націй. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Teleg...

Теории заговора - Выборы в Госдуму / Китайский финановый кризис / Новые союзники США.

Теории заговора - Выборы в Госдуму / Китайский финановый кризис / Новые союзники США.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Поки на лікарняному – звільнити не можна, – Фесенко припустив, чи піде Разумков у відставку.

Поки на лікарняному – звільнити не можна, – Фесенко припустив, чи піде Разумков у відставку.

Дмитро Разумков заявив, що нардепам нібито пропонують по 50 – 100 тисяч за те, аби вони підтримали його відставку. При цьому спікер не пояснив, про яку валюту мовиться. Читати на сайті: