Канада передала українським прикордонникам техдопомогу на 500 тис доларів

Тиждень 1

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал разом з послом Канади в Україні Романом Ващуком та главою програми UNOPS в Україні Сергієм Волковим під час візиту в Краматорськ Донецької області у вівторок, 17 квітня, передали військовослужбовцям Держприкордонслужби технічну допомогу на суму 500 тис. доларів. Про це повідомили на сайті Держприкордонслужби.

Зазначається, що військові отримали комп'ютерне обладнання - сервери і 150 автоматизованих робочих місць на базі "тонких клієнтів". Канадці також поставили програмне і апаратне обладнання та радіостанції.

"Завдяки підтримці уряду Канади та ефективної діяльності Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) ми реалізували пілотний проект на базі Краматорського прикордонного загону в розгортанні захищеної інформаційної мережі. Хочу зазначити, що цей досвід ми плануємо реалізувати і в інших підрозділах новоствореного Донецько-луганського регіонального управління, а згодом поширити такий підхід на інші органи прикордонної служби ", - зазначив Цигикал.

Так, отримане обладнання дозволить розгорнути захищену інформаційну мережу для протидії кібератакам і недопущення втрат інформаційних ресурсів від несанкціонованих дій і ймовірного фізичного знищення.

"Наша рука допомоги - це спосіб поліпшення життя сьогодні, а також спосіб побудови більш мирної, безпечної, кращої України для всіх громадян і для всіх партнерів у світі", - сказав під час свого виступу Ващук.

Раніше повідомлялося, що російські спецслужби тричі намагалися викрасти українських прикордонників після того, як у червні 2017 року на території України були затримані двоє співробітників Федеральної служби безпеки Російської Федерації.