Українська делегація в ПАРЄ наполягатиме на слуханнях по Криму.

Раніше керівництво Асамблеї не рекомендувало проводити дебати щодо анексованого півострова

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи завтра, 25 січня, буде наполягати на проведенні поточних дебатів щодо ситуації в окупованому Криму. Перед цим Бюро ПАРЄ не рекомендувало проведення дебатів, повідомила УНН голова української парламентської делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

«Наша мета зараз – кинути виклик рішенню Бюро, їх рекомендаціям і повернути питання Криму на розгляд поточних дебатів. Але, знову ж таки, вони не голосуються. Тобто, українська делегація безперечно буде ставити на підтвердження вимогу про проведення дебатів по Криму: за це рішення повинна проголосувати проста більшість від усіх поданих голосів делегатів», – заявила Мезенцева.

За словами Мезенцевої, 21 січня 2021 року українська делегація в ПАРЄ подала лист-вимогу щодо проведення поточних дебатів (current debates) на тему «Актуальна ситуація щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі в умовах пандемії Covid-19».

Зазначається, що відповідно до правила 53.2 Правил процедури ПАРЄ, запит був переданий на розгляд Бюро Асамблеї, куди входять Президент Асамблеї, віцепрезиденти Асамблеї, голови політичних груп та комітетів Асамблеї.

«На своєму засіданні, 22 січня 2021 року, Бюро ухвалило рішення рекомендувати Асамблеї не проводити поточних дебатів з цієї теми, так само як і не проводити дебати з теми «Заборона російської та інших мов меншин в Україні», – заявила Мезенцева.

Керівниця української делегації відзначила про «другу сторону медалі» в засіданні Бюро.

«Бюро Асамблеї вирішило рекомендувати провести Асамблеї двоє поточних дебатів по ситуації з Олексієм Навальним в 2021 році, а також дотриманням права на свободу слова та вираження поглядів з боку компаній, які входять до групи Big Tech (Amazon, Apple, Google, Facebook і Microsoft)», – заявила народний депутат.

Вона нагадала, що це рішення Бюро буде розглянуто в понеділок, 25 січня, на відкритті Першої частини сесії ПАРЄ 2021 року.

«Дане рішення Бюро буде розглянуто в понеділок, 25 січня, на відкритті Першої частини сесії ПАРЄ 2021 року, але це процедурне рішення і в разі відсутності оскаржень з боку делегатів, не потребуватиме голосування. Водночас якщо делегати все ж виступають за проведення таких дебатів, необхідна проста більшість голосів делегатів Асамблеї, щоб такі дебати були проведені. Відповідно до Правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи, наприкінці поточних дебатів Асамблея не має права голосувати за жоден документ, але Бюро Асамблеї може згодом запропонувати передати цю тему до відповідного комітету для підготовки доповіді (report)», – підсумувала Мезенцева.

Як повідомлялося раніше, виконавча рада ЮНЕСКО 22 січня схвалила документ «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», визнавши погіршення ситуації з правами людини на окупованому Росією півострові.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Єврокомісія закликала країни ЄС розпочати підготовку до введення  «паспортів вакцинації».

Єврокомісія закликала країни ЄС розпочати підготовку до введення «паспортів вакцинації».

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що уряди 27 країн-членів Європейського Союзу мають почати технічну роботу з введення до літа сертифікатів щеплень проти COVID-19.

Цензор.НЕТ

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

І знову мовний скандал. В одній із миколаївських кав'ярень відвідувач влаштував скандал через те, що до нього звернулися українською мовою. Знущався з баристи, довів дівчину до сліз, але пояснити суть своїх претензій власникам закладу так і не змі...

«Колаборанти COVID»  та збільшення  «червоних»  зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

«Колаборанти COVID» та збільшення «червоних» зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

На межі "червоної" зони. Дві області - Закарпатська та Вінницька можуть піти на локдаун. Про це міністр охорони здоров'я заявив у парламенті на годині запитань до уряду. Також розповів про перебіг вакцинації, критиків назвав "колаборантами ковіду"...

1

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Хоча процес вакцинації в Україні стартував лише минулого тижня, це аж ніяк не стримує українських мандрівників від поїздок за кордон. Туроператори кажуть, що два перші місяці року за кількістю туристів були схожі на докарантинний період 2020-го. П...

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

У випуску програми "Pro новини" за 5 березня – днями минають 7 роковини від окупації Криму Росією; В Україні взялися публічно щепити відомих осіб від коронавірусу; США впровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського. Читати на сайті:

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Провладні сили часто маніпулюють темою реформи МОЗу. Під час програми "Політклуб" знову зазвучав темник, що в медицині був повний колапс, коли "нові обличчя" прийшли до влади. На цю нісенітницю зреагували експерти якраз із медичної сфери. І швидко...

1

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Людина повинна себе асоціювати з тим, де вона працює», - голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації Христина Замула у відвертому інтерв´ю З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал