У Раді зареєстрували міжфракційний законопроєкт про регулювання зовнішньої реклами.

У парламенті зареєстрували збалансований, міжфракційний законопроєкт про регулювання ринку зовнішньої реклами (№ 5094 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами"). Це перший законопроєкт, який підтримує влада і опозиція, він враховує інтереси людей, бізнесу та держави. Його авторами стали 15 депутатів із різних фракцій і профільного комітету.

Сьогодні значна частина ринку зовнішньої реклами перебуває "в тіні". За межами населених пунктів 90% конструкцій встановлені нелегально. Законодавство, яким регулюється ця сфера, прийняли ще в минулому столітті. Воно застаріле і морально, і технічно. Законодавчий вакуум і різночитання норм створюють умови для спекуляцій і корупції, - вважають автори законопроєкту.

У результаті білборди розміщуються хаотично, на ринку раз по раз влаштовують переділи, витіснення "чужих" і заведення "своїх".

Законопроєкт передбачає запровадження єдиного порядку розміщення зовнішньої реклами. Відмінності будуть лише у процедурах у межах і за межами населених пунктів. Він встановлює чіткі вимоги і обмеження. Заявки можна буде подавати в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Також чітко прописана в документі процедура демонтажу самовільно встановлених конструкцій. Завдяки виведенню "з тіні" нелегально встановленої реклами розраховують збільшити надходження до бюджету майже вдвічі.

Окрім цього, законопроєкт містить низку інноваційних положень. Зокрема, рекламні конструкції встановлюватимуться відповідно до затверджених Схем розміщення засобів зовнішньої реклами. Створять публічний електронний реєстр конструкцій. На кожному рекламоносії знаходитиметься QR-код з інформацією про власника та дозвіл.

У разі прийняття закону, з одного боку, реклами стане менше – на деяких територіях скорочення складе від 17 до 50%. З іншого, рекламні конструкції стануть кращі і безпечніші, їх адаптуватимуть у міський простір так, щоб вони гармонійно вписувались у ландшафт. Будуть розроблятись дизайн-коди населених пунктів, вулиць, кварталів, окремих будівель та споруд.

Передбачається, що інвестиції в галузь складуть 1,6 млрд грн. Рекламодавці отримають значно якісніші послуги за ті ж гроші, а люди - якісний міський простір. До того ж, впорядкування реклами вздовж автошляхів суттєво підвищить безпеку на дорогах. Також пропонується, щоб частина податків від реклами спрямовувалась до державного дорожнього фонду, що дозволить за рахунок реклами ремонтувати дорожні покриття.

Ініціаторами законопроєкту виступили народні депутати: Кондратюк Олена, Сушко Павло, Потураєв Микола, Железняк Ярослав, Макаров Олег, Струневич Вадим, Сюмар Вікторія, Абдуллін Олександр, Рудик Кіра, Осадчук Андрій, Василів Ігор, Приходько Борис, Ковальов Артем, Корявченков Юрій та Павленко Юрій.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Зеленський підписав закон про відновлення конкурсів на посади в держслужбі, який повертає повноваження в.

Зеленський підписав закон про відновлення конкурсів на посади в держслужбі, який повертає повноваження в.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби".

Цензор.НЕТ

Україна знову приваблює іноземних інвесторів – Марченко.

Україна знову приваблює іноземних інвесторів – Марченко.

Іноземці знову зацікавилися українськими держоблігаціями (ОВДП) в гривні. На кожному аукціоні Мінфін розміщує ОВДП приблизно на 10 млрд гривень, і це дає змогу повністю фінансувати держбюджет. Крім того, Київ отримав можливість знижувати ставки, т...

Finance.UA

Пленарне засідання Верховної Ради - 04.03.2021

Пленарне засідання Верховної Ради - 04.03.2021

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Засідання Верховної Ради

Засідання Верховної Ради

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

(Не)імунізована Європа: чому Захід не може стримати хвилю пандемії.

(Не)імунізована Європа: чому Захід не може стримати хвилю пандемії.

Кожна сьома дитина в світі за останній рік не отримала повноцінного доступу до освіти. Це наслідки пандемії. Але виправити ситуацію ще можна. Найефективніший метод, щоби діти повернулися за парти - вакцинація. Найшвидшими темпами нині рухаються Сп...

Чи достатньо Зеленський бореться із проросійськими силами? - Опитування.

Чи достатньо Зеленський бореться із проросійськими силами? - Опитування.

Чи достатньо Зеленський бореться із проросійськими силами #прямаМоваЛьвова #опитування З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Напій, який обирали знаменитості: секрети зберігання та вживання вина.

Напій, який обирали знаменитості: секрети зберігання та вживання вина.

Питання щодо правил додавання ігристого вина у свій день та особливостей відповідного напою – завжди на часі. СЕО компанії SHABO Гіоргі Іукурідзе розповів про секрети вживання та зберігання вина. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у ...

Катастрофа з коронавірусом у Чехії

Катастрофа з коронавірусом у Чехії

Коли глобальна кількість випадків коронавірусу падає вже 6 тижнів поспіль, Чехія з населенням у 10 мільйонів, переживає майже рекордні показники заражень. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у T...