До Львова з’їдуться три тисячі пілігримів на молитву Тезе. Для паломників шукають сім’ї, які готові їх прийняти на ночівлю

ZAXID.NET

Україна, зокрема Львів, вперше масштабно зустріне спільноту Тезе. Її майже століття тому заснував у Франції брат Роже, який мріяв, щоб усі християни керувалися «простотою та добротою серця». Тепер до французького села Тезе щороку з’їжджається молодь різних конфесій на спільну молитву. А на Новий рік – у інші, обрані міста Європи. Україна може теж бути у цьому списку, однак зараз їй потрібно скласти попередній тест «на готовність».

Отож молитва Тезе буде поки що лише в регіональному масштабі. А це означає, що 27 квітня на 5 днів до Львова з’їдеться 3 тис. пілігримів, з яких 2 тисячі – іноземці. Прийняти в своєму домі двох паломників готується і перша леді міста Катерина Садова. Бо вірить: на хату, де оселилися пілігрими, сходить Боже благословення.

«Я думаю, що це будуть якісь молоді люди, чи дівчата, чи хлопці. Ну, з хлопцями мені легше, але з дівчатами так само спільну мову знайдемо», – пожартувала дружина міського голови Львова Катерина Садова.

Каже, гостей поселить у кімнаті одного з п’яти синів. Швидше за все – у Тадея. Наважилися на таке вперше, тож, приймаючи рішення, збирали сімейну раду.

«Ми збирали невеличку раду. Хлопці дуже в мене обережні, кажуть: «Треба з татом порадитися! Мамо, що ти собі знову придумала?» Але потім погодилися. Сказали, якщо я так вирішила, то так має бути», – пояснила Катерина Садова.

А от для сімейства Геваків подорож до французького села Тезе на спільну молитву вісім років тому стала початком любові. Тоді вони на три дні застрягли в Альпах, поміж Францією та Швейцарією –зламався автобус.

«Ми їздили через європейські міста і десь у третьому місті познайомилися з Марічкою. В Австрії, здається. А, перепрошую, то в Італії було, в Венеції. В Тезе сприймають тебе таким, який ти є, бо там є різні народи, різні культури, навіть люди інших релігій. А коли збоку є людина, яка до тебе не байдужа, як у мене Марічка, то воно все в такій гармонії відбувається», – поділився спогадами учасник спільноти Тезе Орест Гевак.

Тоді Орест був одним із керівників групи української молоді. А тепер за його плечима п’ять подорожей до французького Тезе і ще, мабуть, чотири рази він був на молитві у Європі. У їхньому домі є копії Ікони дружби і Ікони Христа, з села Тезе. І саме в цій кімнаті подружжя теж збирається прийняти пілігримів.

«Якщо говорять, що на одну особу треба два квадратних метри, то я думаю, що троє в нас точно помістяться. В нас є двоспальний диван, який можна розкласти. Там двоє осіб помістяться. Ну, і в нас є ще надувний матрац», – розповіла Марічка, дружина Ореста.

Уже знайшлись сім’ї для тисячі паломників. Ще вісімсот чекають, аби їх прийняли. Їм потрібна лише ночівля та сніданок, бо всі дні у них розплановані: це спільна молитва, цікаві лекції.

«Ми дуже щасливі, що стільки мешканців Львова відкривають двері своїх будинків для пілігримів. І разом ми будемо молитися за мир в цій країні, яка зараз так страждає», – додав брат Бенуа, представник спільноти Тезе у Франції.

Контактний телефон для людей, які готові прийняти паломників: 0731397192.