Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову. на зустрічі з колишніми в'язнями Аушвіца в Польщі.

На заході були присутні колишні бранці табору та їхні сім'ї, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний сайт глави держави.

У своєму виступі Глава держави наголосив, що для нього честь і відповідальність зустрітися з тими, хто пережив Голокост та перебування в концтаборі.

"Мабуть, людство ще не вигадало слів, які могли б описати незламність і силу вашого духу", – сказав Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що спогади в'язнів Аушвіца, багато з яких видані у книгах, дуже складно читати, оскільки неможливо при цьому стримати сльози.

"Більшість цих спогадів об’єднує заклик: "Не можна мовчати!" Про це потрібно говорити! Молоде покоління має знати ці історії, знати про жахіття Голокосту. Щоб на цій планеті ніколи нічого подібного не допустити знову", – заявив він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Зеленський прибув із дводенним робочим візитом до Польщі. ФОТО

За словами Президента, навіть для прочитання мемуарів в'язнів Аушвіца потрібно мати силу. А тому важко уявити, яку силу необхідно мати, щоб витримати жахіття концтабору.

"Ви це зробили! Ви неймовірні люди! Дуже сильні й дуже сміливі. Ви надихаєте ніколи не здаватися. Голокост називають найтемнішим періодом в історії людства. І ви – промені сонця, які перемогли темряву", – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що ці спогади сповнені болем, смутком, страхом. Водночас – боротьбою, витримкою, надією й неосяжною людською мудрістю. Адже у них проглядається заклик викоренити ненависть як найбільший руйнівник людської цивілізації.

"Я впевнений, що сьогодні це – завдання номер один для кожного світового лідера. Міжнародна спільнота має об’єднатися й не допустити будь-яких проявів антисемітизму, ксенофобії та расизму. Має стояти на сторожі гуманізму, толерантності та свободи. Зупинити зло, перш ніж воно стане небезпечним для людства", – підкреслив Президент.

Також Глава держави наголосив, що Голокост – це жахлива трагедія єврейського народу й трагічний урок для всього людства, і закликав пам’ятати цю сторінку історії та ніколи не допустити її повторення.

"Це наш обов’язок перед пам’яттю мільйонів невинних жертв, мільйонів євреїв. Це наш обов’язок перед усіма майбутніми поколіннями", – сказав він.

Окремо Володимир Зеленський відзначив Праведників народів світу. Це ті, хто не був байдужим і ризикував власним життям для порятунку євреїв.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Ще з більшими зусиллями треба намагатися завершити війну, - Зеленський висловив співчуття у зв'язку із загибеллю двох бійців на Донбасі 26 січня

"Я пишаюся тим, що понад дві з половиною тисячі українців удостоєні цього високого звання", – зазначив Президент.

Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову, - Зеленський на зустрічі з колишніми вязнями Аушвіца в Польщі 01

Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову, - Зеленський на зустрічі з колишніми вязнями Аушвіца в Польщі 02

Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову, - Зеленський на зустрічі з колишніми вязнями Аушвіца в Польщі 03

Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову, - Зеленський на зустрічі з колишніми вязнями Аушвіца в Польщі 04

Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову, - Зеленський на зустрічі з колишніми вязнями Аушвіца в Польщі 05

Молоде покоління має знати про жахи Голокосту, щоб нічого подібного не допустити знову, - Зеленський на зустрічі з колишніми вязнями Аушвіца в Польщі 06

Читайте на "Цензор.НЕТ": Зеленський доручив МОЗ посилити комунікацію і дати чіткі рекомендації щодо ситуації з китайським коронавірусом. ФОТО

Новини по темі

У Данії зафіксували перший випадок коронавірусу

Заражений чоловік повернувся з відпочинку в Італії.

1

В Естонії виявили перший випадок зараження коронавірусом.

В Естонії зафіксували перший випадок зараження новим типом коронавірусу COVID-19.

1

Саудівська Аравія ввела заборону на паломництво через поширення коронавіруса.

Саудівська Аравія вела тимчасову заборону на відвідування святих місць країни паломниками, щоб не допустити розповсюдження коронавіруса.

1

Можливий наступник Меркель закликав Німеччину і ЄС піти назустріч Росії.

Фрідріх Мерц, який висунув свою кандидатуру на пост голови Християнсько-демократичного союзу, закликав Німеччину і ЄС піти назустріч Росії.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie