Вибори президента у Чехії: чому результат голосування став сюрпризом

5 канал 2
Вибори президента у Чехії: чому результат голосування став сюрпризом

Чинний президент Чехії Мілош Земан лідирує у першому турі президентських виборів. На другому місці Їржі Драґош - вчений, колишній чільник Академії Наук Чехії. Таким чином Земан і Драґош - вийшли у другий тур президентських виборів, що відбудеться 26 і 27 січня. Про подробиці президентських перегонів розповіла журналіст "5 каналу".

У першому турі виборів Президента Чехії, як і прогнозували соціологи, лідирує Мілош Земан – чинний глава держави. Попри це, результат голосування став сюрпризом. За результатами підрахунку, він здобув меншу підтримку виборців, ніж очікували. Це збільшує шанси перемоги у другому турі в основного суперника – Їржі Драґоша. Коли голосування завершилося, обидва кандидати виступили у своїх штабах, подякували виборцям за підтримку і висловили надію на перемогу в другому турі.

Земан і Драґош – дві протилежності на політичній арені. Чинний президент Земан – євроскептик, з чіткою антимігрантською та антимусульманською політикою. 70-річного Земана називають одним із головних "друзів Путіна" у Європі. Він не раз виступав за скасування міжнародних санкцій проти Росії, які запровадили за анексію Криму та агресію на українському Донбасі. Критики Земана обурені не лише його політичною позицією, а й нестримністю у висловах, закидають президентові і зловживання алкоголем.

Його суперник, 68-річний Їржі Драґош – фізико-хімік, професор, колишній глава Академії наук. Він прихильник об'єднаної Європи і НАТО, виступає за приєднання Чехії до зони євро, себе називає центристом. І, попри мінімальний досвід у політиці, має шанси перемогти у другому турі, кажуть соціологи.

Решта кандидатів, що брали участь у виборах, набрали 10 або менше відсотків голосів. Четверо з них уже заявили про свою підтримку Їржі Драґошу. Другий тур Президентських виборів відбудеться 26 і 27 січня.

Нонна Стефанова, "5 канал"