Росія спростувала витік радіоактивних речовин зі своїх АЕС, зафіксований в Скандинавії.

Росія заявила, що її атомні електростанції працюють в штатному режимі, радіаційна обстановка на їх проммайданчиках в нормі, після повідомлення про витік радіоактивних речовин, зафіксованих над Скандинавією.

«Обидві станції працюють в штатному режимі, зауважень до роботи обладнання немає. Сумарні викиди ЛАЕС і КолАЕС по всіх нормованих ізотопах за вказаний період не перевищили контрольних значень. Інциденти, пов’язані з виходом радіонуклідів за встановлені бар’єри, відсутні. Радіаційна обстановка на промислових майданчиках обох АЕС, а також в районах їх розташування – як в червні, так і в даний час – без змін, на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, що не перевищує природних фонових значень», – повідомили в концерні «Росенергоатом», передає ТАСС.

В «Росенергоатомі» також відзначили, що ніяких пригод на Ленінградській і Кольській АЕС не зафіксовано.

Зазачимо, минулого тижня організації з контролю ядерної безпеки Фінляндії, Норвегії та Швеції виявили в атмосфері більше радіоактивних ізотопів, ніж зазвичай. Нідерландське управління охорони здоров’я заявило, що згідно з їхнім аналізом, радіоактивні речовини рухалися у напрямку від західної частини Росії. За їх словами, характер речовин може свідчити про пошкодження тепловиділяючого елемента ядерного реактора.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року у центрі Європи було зафіксовано високий рівень радіації. Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) заявив, що поява радіоактивної хмари може свідчити про аварію на одному з ядерних об’єктів Росії або Казахстану в останній тиждень вересня.

У Федеральній службі з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища РФ визнали, що радіоактивне забруднення прийшло з Південного Уралу. У грудні у матеріалах перевірки російської міжвідомчої комісії було опубліковано пріоритетну версію: джерелом радіоактивного ізотопу рутенію-106, сліди якого були зафіксовані в РФ та низці країн ЄС, міг стати супутник, що згорів у атмосфері.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

У центрі поновленої атаки коронавірусу. Нетаньяху назвав «екстреною» ситуацію в Ізраїлі

В Ізраїлі склалася екстрена ситуація через повторний спалах коронавірусу.

1

В Индии от ударов молний за сутки погибли 23 человека.

В Индии по меньшей 23 жителя северного штата Уттар-Прадеш погибли и еще 29 пострадали за последние сутки от ударов молний

2

Прем'єр Ізраїлю назвав «екстреною» ситуацію в країні через коронавірус.

За словами прем'єра Ізраїлю, через другу хвилю захворювання в країні повинні бути введені додаткові обмежувальні заходи.

1

Греція з понеділка закриває кордон для громадян Сербії.

Заборона на в'їзд почне діяти з 06:00 понеділка, 6 липня

1

Сотні науковців заявили, що ВООЗ применшує передачу коронавірусу повітрям.

Вчені закликали Всесвітню організацію охорони здоров'я переглянути рекомендації щодо Covid-19

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie