Розкрито ще одну таємницю народження життя на Землі

АСН
Розкрито ще одну таємницю народження життя на Землі

Розкрито ще одну таємницю народження життя на Землі

Сульфідні аніони, які свого часу утворилися в процесі розчинення вулканічної сірки в водоймах тоді ще зовсім юної Землі, посприяли тому, що на планеті з'явилися нові форми життя. До таких висновків прийшли вчені з MIT і Гарварду.

Питання народження життя на Землі і таємниця пов'язана з ним, багато століть займає розуми дослідників по всьому світу. І, незважаючи на те, що до цього дня ця загадка залишається нерозкритою, нове дослідження намагається відтворити картину того, які саме речовини переважали в атмосфері молодої Землі в ті часи, коли на планеті тільки з'являлися перші форми життя.

Якщо говорити про вчених з Гарварду, то вони зосереджені на молекулах, які більш відомі як сульфідні аніони. І воно зрозуміло, адже сірка - найважливіший і невід'ємний елемент життя, оскільки вона лежить в основі відразу декількох критично важливих амінокислот.

Вчені вважають, що саме процеси, пов'язані з трансформацією сірки і її хімічною реакцією, послужили тим потужним каталізатором, який прискорив перетворення простих пребіотичних молекул РНК - найважливіший будівельний блок для органічного життя.

Нагадаємо, що раніше науці був невідомий рівень сульфідів в древніх водоймах - але тепер, коли ці дані з'явилися, вони докорінно змінюють уявлення про молоду Землю і повинні враховуватися при побудові моделей зародження життя.