В Україні змінять ринок комунальних послуг: як це буде.

Віцепрем'єр-міністр – міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль заявив, що підсумком реформи ЖКГ в Україні має стати відкриття ринку комунальних послуг для приватних інвесторів.

На його думку, у підсумку це повинно призвести до зниження вартості комунальних послуг, передає "Інтерфакс-Україна". Раніше Шмигаль анонсував радикальну реформу в будівельній галузі, запропонувавши скасувати ДАБІ як орган, що породжує корупцію.

Послуги ЖКГ
pixabay.com

"У цивілізованому світі комунальний бізнес – один із найстабільніших і прибуткових. Звісно, тут можуть бути зловживання, тому держава повинна взяти на себе регуляторну функцію там, де є монополія. Там, де монополії немає, – це просто бізнес. Тому реформа ЖКГ повинна полягати в тому, що ми маємо відкрити цей ринок для інвестицій і стабільно рухатися в частині зниження вартості послуг", – сказав Шмигаль.

За словами віцепрем'єра, інвестиції – це насамперед оновлення фонду, який зношений і на сьогодні дає від 30% до 40% втрат тепла й води на міських мережах.

"Комунальні послуги в ринковій економіці є товаром, як і будь-який інший товар. Але комунальні послуги в Україні є товаром, який сьогодні вимагає пильної уваги від держави, тому що повноцінний ринок цих послуг у нас ще не сформувався. Тому держава змушена сьогодні втручатися та контролювати, щоб захистити інтереси людей", – заявив Шмигаль, відповідаючи на питання, наскільки доцільне ручне регулювання комунальних тарифів урядом.

Регулювання тарифів

Водночас він зазначив, що варто розділяти сфери, в які може втручатися держава, щоб регулювати тарифи.

"Якщо ми говоримо про електричну енергію і газ, то за енергоресурси бізнес платить повну ціну, населення – неповну: держава дотує, бо населення не може заплатити повну ціну, і це є державна регуляція. Але стосовно інших житлово-комунальних послуг – тепло, вода, водовідведення, вивезення сміття – це питання місцевого рівня: громад і міст. Держава в ідеалі не мала б взагалі навіть чути про цю проблематику. Треба розділяти державний рівень і комунальний", – підсумував Шмигаль

Як повідомляв OBOZREVATEL, в низці областей України вирішили підвищити тарифи на холодну воду. Причиною є збільшення вартості електроенергії, а також зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.

У Верховній Раді збираються вирішити ситуацію, за якої людям, що не користуються природним газом, надходять рахунки за його доставляння.

Нардеп Євген Брагар у телеефірі порадив пенсіонерці, що телефонувала в студію, продати собаку, якщо він елітної породи, задля оплати комунальних платежів.

Новини по темі

Зеленський в Одеській області відкрив стадіон, який не ремонтували з 1979 року.

В Офісі президента сказали, як йде програма "Велике будівництво"

3 2

Скасування «Роттердам+» – одна з причин страйку шахтарів, – Федерація роботодавців.

Названо причини катастрофічної ситуації в області

3 6

В Україні банани стали продавати дешевше за яблука: скільки коштують.

За рік яблука подорожчали в рази

1 1

Ціни на нафту піднялися всупереч загрозу нових спалахів коронавірусу.

Вартість сировини завершила тиждень зростанням

2 1

Яценюк: жоден уряд не зможе знизити тарифи в Україні.

Експрем'єр сказав, від чого залежать цифри в платіжках

4 5

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie