В Росії максимально спрощують видачу своїх паспортів українцям.

Окрім України, в РФ хочуть залучити людей з Білорусі, Молдови та Казахстану.

В Росії запровадили урядовий законопроект про спрощення отримання громадянства РФ. Він передбачає послаблення для жителів ряду країн, зокрема не буде вимагатися п'ятирічний термін перебування для того, щоб отримати громадянство. Про це заявив в глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников, передає російська служба "Інтерфаксу".

Спрощення будуть діяти для чотирьох країн: України, Білорусі, Молдови, Казахстану. Для того, щоб отримати російський паспорт, громадянам цих країн не потрібно буде відмовлятися від попереднього громадянства та навіть доводити матеріальне становище.

Також в проекті закону пропонують змінити строк проживання в шлюбі з росіянином / росіянкою, після якого іноземець може отримати громадянство РФ в спрощеній формі з трьох років на рік.

"В даний час, відповідно до закону, претендувати на російське громадянство іноземець може, якщо прожив в Росії більше 5 років з моменту видачі посвідки на проживання чи дозволу на тимчасове проживання в РФ. Крім того в даний час, стаття 14 закону "Про громадянство РФ" передбачає, що іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Росії, має право звернутися із заявами про прийом до громадянства РФ у спрощеному порядку, якщо вони перебувають у шлюбі з росіянином не менше трьох років. Також в даний час іноземцю необхідно мати підтверджений достатній для проживання мінімальний дохід в Росії", - передає Інтерфакс.

Дані положення увійдуть в підготовлений урядом РФ законопроект про спрощене право на громадянство РФ, який в Держдуму внесуть до кінця лютого, повідомив Леонід Калашников.

Читайте також: Зеленський доручив Кабміну розробити програму паспортизації жителів ОРДЛО

Раніше повідомлялось, що Україна звернеться до Міжнародного кримінального суду через примусову "паспортизацію" жителів ОРДЛО. Офіс генпрокурора збирає докази примусової "паспортизації" українських громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу.

Новини по темі

Офіс президента: в Україні спробують запустити виробництво апаратів ШВЛ.

Ведеться робота з імпортерами та виробниками цих апаратів

1

НАБУ завершило розслідування справи Гримчака

Матеріали кримінального провадження відкриті для ознайомлення підозрюваними перед скеруванням справи до суду.

1

«Слуга народу» , який переміг коронавірус, розповів про своє лікування.

Горбенко вилікувався за два тижні

1 1

Лукашенко заявив, що Україна навряд чи повернеться в СНД.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не вірить в те, що Україна повернеться до участі в Співдружності незалежних держав (СНД).

2

Кабмін скорегував плани на 2020 рік з урахуванням коронавірусу.

Кабмін приділив особливу увагу соціальній підтримці громадян в умовах карантину.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie