«Є речі, якими точно не будемо пишатися»: Разумков оцінив роботу Верховної Ради.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков наполягає, що закон про мову слід переглянути, також треба осучаснити регламент ВР і дозволити депутатам звільняти міністрів. Парламент хоче виправити закони, відхилені Конституційним судом, а сам КСУ переносити до Харкова не варто, зазначив спікер.

Разумков у інтерв’ю «Главком» також розповів, як змінився президент Володимир Зеленський за свою каденцію і коли в Україні запровадять імперативний мандат. Усе інтерв’ю за хвилину.

Роботу Верховної Ради 9 скликання можна оцінити на четвірку по 5-бальній шкалі. «Жодна Рада не працювала на відмінно, і я не впевнений, що колись так буде». Що стосується команди Зеленського, то «були й проблеми та прорахунки», а також «речі, якими точно не будемо пишатися». Наприклад, кнопкодавство.

Верховна Рада планує відкоригувати законопроекти, які відхилив Конституційний суд. «Ніколи не буває на 100% якісних законів», завжди «можна знайти, до чого причепитися».

Перенесення Конституційного суду до Харкова «не на часі» і Разумков цю ідею не підтримує. «Харків близько до території, де триває війна», до того ж, «це коштує дуже дорого». В аспектах безпеки та комунікації ефективніше залишити КСУ у Києві.

Регламент ВР «не до кінця відповідає сучасним викликам». Поправки з інструменту висловлення політичної позиції та затягування перетворились на метод блокування. «Парламент до цього був не готовий». Рада працює з главою Моніторингової місії Європарламенту Петом Коксом щодо змін до регламенту. «Частина його пропозицій може бути імплементована, а частина, мабуть, втратила актуальність». Разумков пропонує «комплексні зміни до регламенту», серед яких засідання комітетів в онлайн-режимі.

Закони про народовладдя координує перший віцеспікер Руслан Стефанчук. Один із документів – законопроект загальнонаціональний референдум розглянуть до кінця сесії, зараз він на аналізі у Венеційській комісії.

Законопроект про інтерпеляцію (№3499) передбачає, що Рада може зобов’язати прем’єра звільнити міністра. Для цього парламент викликає міністра на звіт. Якщо доповідь 226 голосами визнають незадовільною, прем’єр зобов’язаний внести подання про звільнення урядовця, а Рада голосує. «Це не розширення повноважень, а приведення у відповідність до законодавства».

Закон про мову треба змінювати. В Україні поширені різні мови, а політики намагаються спекулювати. Під час війни слід думати не про рейтинг, а об’єднання українців. Перегляд закону спричинить протести, накручування з боку політиків. У «Слузі народу» є нардепи з кардинально різними позиціями, але більшість дотримається центристської.

Запровадження імперативного мандату у Раді не має широкої підтримки. «Триває важка дискусія», тому не ясно коли ВР повернеться до питання. Сам Разумков вважає, що «в цьому нічого поганого нема».

Загибель народного депутата Валерія Давиденка повинні неупереджено розслідувати. «Рада не все повинна «брати на контроль», і неправильно створювати тимчасову слідчу комісію у парламенті з цього питання.

Тимчасові слідчі комісії ВР – «діючий механізм» завдяки ухваленню закону про розширення їх повноважень. ТСК не замінить правоохоронців, але забезпечує парламентський контроль.

Рада повернеться до нормальної роботи з понеділка після вимушеного карантину у зв’язку з інфікування депутата Мейдича коронавірусом . Про карантин просили усі фракції і групи, щоб провести тести, бо хворий парламентарій мав активні контакти.

Президент Володимир Зеленсьский змінився за рік на посаді, «став жорсткішим, як і всі». державний пост впливає на особистість та поведінку. «Головне – не змінюватися в гіршу сторону, в плані людяності». Стосунки із главою держави у Разумкова «нормальні, дружні, конструктивні і робочі».

У заходах до 9 травня Разумков і Зеленський брали участь окремо, всупереч традиції. Причина – президент мав вилетіти з Києва і покладання квітів організували «дуже рано». Не усі парламентарії підтримали цей захід, але Разумков «особисто з кожним говорив». Сам спікер «квіти покладав, тому що завжди шанував ветеранів». Політики і депутати не мають переписувати історію, а лише знати, вивчати і пам’ятати.

Перший президент України Леонід Кравчук є взірцем спікера для Разумкова. «Це людина, яка фактично обіймала дві посади», і є «дійсно історичною постаттю».

Разумков заперечує початок власного позиціонування у політиці. «Я на сьогодні – командний гравець». А медійність спікера зросла, бо закінчився турборежим.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Главком

Новини по темі

Дощі, грози та спека до +35: прогноз погоди в Україні на неділю.

У Києві сьогодні без опадів, лише ввечері місцями короткочасний дощ, гроза

1

У Криму зафіксували колону військової техніки, яка рухалася в бік Сімферополя.

Військову колону помітили на трасі «Таврида»

1

Неправильне налаштування ППО. В Ірані назвали назвали нову причину катастрофи українського Боїнга

Організація цивільної авіації Ірану опублікувала доповідь, в якій говориться, що рейс МАУ Тегеран-Київ був збитий ракетою через неправильне налаштування ППО.

1

З початку карантину поліція оштрафувала порушників на суму, що перевищує 6,6 мільйона гривень.

Глава Національної поліції Ігор Клименко заявив, що з початку епідемії коронавірусу нового типу COVID-19 в Україні було складено більше 18 тисяч адмінпротоколів за порушення карантину.

1

Відволікся на телефон: водій Mercedes збив у Маріуполі двох патрульних.

Водій Mercedes, відвернувшись на мобільний телефон, наїхав на дорожній конус, виставлений на дорозі патрульними поліцейськими

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie