В Україні відмовляться від частини грошей: якими монетами і банкнотами можна буде розплачуватися.

В Україні після реформи НБУ залишаться монети і купюри шести номіналів. Решту грошей друкувати перестануть і поступово виведуть з обігу.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Так, 3 червня з'явилася монета номіналом 10 грн, банкноти такого ж розміру залишаються дійсними, але друкувати їх більше не будуть. Всього в обороті залишаться:

  • монети: 10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень;

  • банкноти: 20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень.

Ще в минулому році з обігу вивели монети номіналом 1,2 і 5 копійок, перестали випускати монети номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня ввів купюру номіналом 1000 грн.

Але й це не межа. Провідні економічні уми по всьому світу говорять: країни з часом повинні зовсім відмовитися від готівки. У деяких державах (Швеція, Норвегія) вже зараз далеко не в кожному магазині можна розрахуватися "папірцями". До цього прагне і Україна.

Ще п'ять років тому НБУ затвердив стратегію "економіки без готівки", згідно з якою 55% усіх операцій у 2020-му повинні проходити за безналом. Можливо, з урахуванням карантину, який передбачити було неможливо, цей показник навіть вдасться "побити".

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, в Україні Національний банк другого червня 2020 року ввів в обіг нову сувенірну монету номіналом 10 грн. Монета присвячена совці розкішній (нічний метелик).

Новини по темі

Xiaomi представила паперовий блокнот з датчиком відбитків пальців.

Конфіденційну інформацію користувачі не завжди зберігають на електронних пристроях, часом віддаючи перевагу традиційним паперовим носіям.

2

Google планує інвестувати в Індію $10 мільярдів

Корпорація Google планує в найближчі сім років інвестувати до $10 мільярдів в Індію.

1

Tesla Model Y стала доступнішою: компанія знизила ціну на електрокросовер.

Компанія Tesla з кожним кварталом тільки нарощує обороти.

2

Google заборонить рекламу шпигунських програм і технологій.

Про це повідомляє Центр правил реклами Google.

1

Джек Ма скоротив свою частку в Alibaba, продавши акцій на майже $10 млрд.

Співзасновник Alibaba Group Holding Ltd Джек Ма скоротив свою частку в компанії за минулий рік до 4,8% з 6,4%, продавши акцій на $9,6 млрд.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie