Санкції США проти Північного потоку 2. Що зміниться?

Проголосовані учора Конгресом санкції проти Північного потоку 2 — це не передріздвяний подарунок Україні від американських законодавців, але відчуття від того не менш святкові

У Вашингтоні вже різдвяний настрій. Навіть у політичних кабінетах. Перед офісами конгресменів у будівлі комітетів стоять сніговики, діди морози й всілякі новорічні прикраси.

Проголосовані учора Конгресом санкції проти Північного потоку 2 — це не передріздвяний подарунок Україні від американських законодавців, але відчуття від того не менш святкові.

Що ці санкції зроблять?

Це передумова тимчасового зупинення/значного уповільнення добудови російської труби. Це точно ламає гру Кремля з якнайшвидшого запуску Північного потоку 2 і відрізання українського транзиту.

Санкції б‘ють по компаніях, які укладають труби по дну моря. Зараз цим займається швейцарська компанія All Seas. Компанія, з огляду на санкції, швидше за все зупинить укладку труб, інакше вона ризикує стати банкрутом. Замінити її Газпрому легко й швидко не вдасться. По суті вона унікальна на світовому ринку.

Санкції б‘ють по компаніях, які укладають труби по дну моря

Санкції не б‘ють по інших європейських компаніях, які брали участь у створенні цього газопроводу. Це така собі лазерна хірургія від американців, аби не дратувати додатково європейських друзів.

Експерти говорять, що для завершення укладки труб залишалося 60 днів. Недаремно Лавров цими днями був у США. Однак не склалося.

Обидві партії, попри не найпозитивніший контекст в американській політиці, одностайно виступили проти підриву енергетичної безпеки в Європі та в Україні.

Треба віддати належне команді Нафтогазу, яка була лідером процесів з просування санкцій в США останніх трьох років.

Сьогодні очікується голосування в сенаті. Також Трамп обіцяв дуже швидко підписати. Будемо уважно стежити.

Треба сказати, що таке рішення США запустить протидію багатьох впливових гравців. Тому, переконана, що по цій темі ми будемо спостерігати цікаві процеси найближчим часом, зокрема в Європі. Геополітика, яка чіпає інтереси super powers, — справа не лінійна.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новини по темі

Головне завдання Путіна. Куди і чому зник Медведєв

15 січня сталася тільки одна подія — зникнення вже звичного за останні 12 років путінського наступника-спадкоємця

1

Він потрібен сьогодні. Дев’ять якостей ідеального прем'єра

Важливо розуміти, що з кожним роком Україна скорочує запас міцності

2

П’ять питань до депутатів з «цінностями»

Ще якихось півроку тому все виглядало як зміна поколінь в політиці, аж раптом сталось ось це

2

В Україні справді все так страшно?

Я не знаю, як ви, але мене особисто дуже непокоїть одне-єдине питання: яким буде моє життя через 10 років, наприклад?

2

Коли Україна зміниться

Те, що ми так живемо це наш вибір. Вірніше вибір більшості. Хотіли б жити інакше, то жили б. Не вірите?

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie