Україна займає положення між Марокко і Гондурасом — експерт

Дзеркало Тижня 21
Україна займає положення між Марокко і Гондурасом — експерт

Україна поступово перетворюється в націю емігрантів: мільйони українців виїжджають як від чуми в інші країни.

Національний дохід України на душу населення в кінці 2016 р. склав 2,3 тис. дол. (для порівняння, у Польщі — 12,7 тис. дол., у Словаччині — 16,8 тис. дол., в Естонії — 17,8 тис. дол.) і зайняв проміжне положення між Марокко (2,9 тис. дол.) і Гондурасом (2,2 тис. дол.).

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Унковська, професор кафедри банківської справи КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, доктор економічних наук. Автор зазначає, що наші найближчі "сусіди за економічними показниками" характеризуються перманентними кризами, сировинним характером експорту, активно експортують в розвинені країни дешеву робочу силу і високими темпами втрачають свої природні ресурси. Зокрема, Марокко протягом XX ст. втратила 70% своїх унікальних лісових угідь: вони знизилися з 14 до 4 млн га.

"Як реакція на стагнацію економіки і низьку якість життя, Україна поступово перетворюється в націю емігрантів: мільйони українців виїжджають як від чуми в інші країни, залишаючи вдома не тільки улюблену батьківщину, але і клеймо "безробітні" або "дешева робоча сила", — підкреслює експерт. — У підсумку українські двірники прибирають польські вулиці за 800 євро в місяць, а вулиці наших міст все більше нагадують пейзажі "Сталкера" Стругацьких".

Детальніше про погіршення економічної ситуації читайте у матеріалі Тетяни Унковської "Україна. Шлях до рабства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram