На референдумі у Швейцарії вирішують долю посилення глобальної відповідальності для бізнесу.

Великі компанії хочуть зобов’язати відстежувати роботу своїх філій та партнерів за кордоном.

У Швейцарії у неділю, 29 листопада, відбувся референдум щодо посиленням правил глобальної ділової етики. На ньому порушувалися питання відповідальності швейцарських компаній за екологічні правопорушення та порушення прав людини під час роботи за кордоном.

На думку експертів ініціативи Responsible Business Initiative, яку підтримали такі еко- та правозахисні рухи, як Greenpeace і Amnesty International, компанії мають нести відповідальність за свої дочірні підприємства, які працюють за кордоном, постачальників і партнерів.

Вони вважають, що компанії повинні належним чином дбати про запобігання експлуатації робітників чи завдання шкоди довкіллю у своїй діяльності і «ланцюжку постачання» за кордоном. Вимоги планували застосовувати лише для великих корпорацій, не створюючи необґрунтованих перешкод для малого бізнесу.

У Швейцарії, зокрема, базуються штаб-квартири таких світових гігантів, як Nestle (виробництво продуктів харчування), Glencore (постачання сировини та рідкісноземельних матеріалів) та Syngenta (виробництво пестицидів). Тож прихильники ініціативи вважають, що її прийняття позитивно вплине на імідж Швейцарії як країни відповідального бізнесу.

Аналогічна ініціатива саме зараз розглядається Європейською комісією. Якщо Швеццарія зробить перший крок, це вплине на на низку компаній у різних країнах світу.

Втім, опоненти переконані, що відстежувати весь «ланцюжок постачання» потрібно, однак не шляхом притягнення швейцарських компаній здо відповідальності за дії партнерів за кордоном.

У великих корпораціях побоюються навали позовів від постачальників, яких вони ніяк не можуть контролювати. А також зниження інвестицій у «країну високого ризику» і, відповідно, спаду економічного розвитку.

Як повідомляє DPA, уряд у Берні підтримує ініціативу та готовий запропонувати її більш м’яку альтернативу у разі, якщо пропозиція відхилять на референдумі. Нею, зокрема, пропонується зобов’язати компанії більш ретельно відстежувати дитячу працю та копалень ресурсів у зонах конфліктів.

Крім відповідальності бізнесу, громадяни Швейцарії мали змогу відповісти на ще одне питання: про обмеження інвестицій від центрального банку та інших великих інвесторів у компанії, які отримаують понад 5% свого прибутку від виробництва зброї чи її компонентів.

За даними Swiss Info, більшість з 26 швейцарських кантонів відхилили ініціативу, втім, їй вдалося набрати 50,7% голосів виборців.

Читайте також: Глобальний масштаб «коронавірусної катастрофи» вимагає глобальної реакції — The Guardian

Вересень ознаменувався стартом передбачень про те, яким буде світ після пандемії. Стратег Deutsche Bank Джим Рід і його колеги опублікували дослідження, присвячене форматуванню наших уявлень про нову епоху.

Це буде епоха криз, безладу і друку грошей центробанками. «Століття безладу», або «нова ненормальність». Докладніше – у матеріалі Наталії Резнікової « Парадокс як закономірність » для читачів ZN.UA.

Підготував/ла : Ольга Чекис

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Продовження засідання комісії архітектури і містобудування Львівської міської ради.

Продовження засідання комісії архітектури і містобудування Львівської міської ради.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Про головне за 10:00: Росія відновила будівництво  «Північного потоку-2».

Про головне за 10:00: Росія відновила будівництво «Північного потоку-2».

У випуску "Про головне" за 25 січня станом на 10:00 – Росія продовжила будівництво "Північного потоку-2" попри санкції. У Німеччині закликали оголосити мораторій на будівництво газопроводу. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instag...

Всеукраїнська акція протесту моряків під стінами Мінінфраструктури: вимагають відставки Криклія.

Всеукраїнська акція протесту моряків під стінами Мінінфраструктури: вимагають відставки Криклія.

За відставку міністра інфраструктури Владислава Криклія, наближених до нього осіб та знищення корупції у сфері дипломування моряків. З такими вимогами в кількох українських містах відбуваються акції моряків, незгодних із діями влади. Розповідають:...

Російські космонавти на МКС залишились без кисню та інші зашкварні новини.

Російські космонавти на МКС залишились без кисню та інші зашкварні новини.

Російські космонавти на МКС залишились без кисню через раптову відмову системи. Однак у "Роскосмосі" запевнили, що часом "таке буває". 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 1

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій ВРУ.

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій ВРУ.

Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля заслухають на Погоджувальній раді. Він має відзвітувати про врегулювання ситуації з тарифами на комунальні послуги. Незадоволені платіжками за комірне українці не раз виходили на протест, перекриваючи дороги. Презид...