«Перші погони» : майже 600 військовослужбовців поповнили лави ЗСУ.

Майже 600 випускників Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного отримали перші військові погони. Це один із найбільших випусків в історії закладу. Понад сотня молодих офіцерів – учасники війни на сході України. Урочистості відбулися на Яворівському полігоні. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Марти Шикули.

У парадних строях та з першими офіцерськими погонами. На майданчику військового полігону випускники готові присягати на вірність українському народу.

Цьогоріч військове звання лейтенанта отримали майже 600 курсантів Академії сухопутних військ. Серед них – 108 учасників бойових дій на сході України, які вступили до вишу вже після фронту. Чимало випускників – з військових династій.

"Мій тато військовий, був в АТО – це мене дуже сильно стимулювало до того, щоб я пішов в цей навчальний заклад", – розповів випускник Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Назар Ангелович.

"Я військовим вирішив стати в той момент, коли вже почалася війна. Мій тато і мати військовослужбовці вони були зоні бойових дій. Я вирішив також стати на цей шлях і хочу з честю та гордістю пройти його", – зазначив випускник Станіслав Абрасович.

"Я дойшов до своєї цілі , я собою пишаюся . Я себе бачу бачу гідним командиром та гідним начальником для свого підлеглого складу", – сказав випускник Микола Дяченко.

Найкращих випускників нагородили відзнаками. У стінах Академії вони чотири роки вивчали теорію. А практикувалися на полігонах – у наближених до реальних бойових умовах. Зокрема, і на цьому Яворівському вивчали, як вести бій та як лагодити військову техніку. Переконані, готові захищати Батьківщину. Разом із випускниками – радіють їхні батьки.

"Щастя переповнює, бачити сина в таких лавах. І переживання і тривога, звичайно, але щастя в мене переповнює. Бачу що він розумний задоволений, щасливий і дивлячись на тих всіх хлопців, просто віримо що в Україні все буде добре", – розповідає мама випускника Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Ольга Табака.

Молодим офіцерам передали привітання Президент України та міністр оборони. Головнокомандувач Збройних сил та Командувач сухопутних військ відвідали урочистості – особисто.

"Наскільки Україні потрібна територіальна цілісність, недоторканість та незалежність, настільки важливі випускники. Це наше майбутнє. Майбутнє країни", – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак.

"Сучасній українській армії потрібні підготовлені молоді офіцери, які поповнять і в майбутньому складуть еліту наших збройних сил", – зазначив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський.

З рідною альма-матер курсанти прощалися традиційно – вгору підкидали кашкети. Вже за місяць випускники поповнять лави сухопутних, десантно-штурмових військ, а також військово-морських та повітряних сил. Шеврони бойових бригад, куди вони потрапили за розподілом, вже на їхніх парадних формах лейтенантів.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львіська область, "5 канал".

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1