Франція відзначає День взяття Бастилії: яскраві фото грандіозного параду в Парижі

Сегодня 2
Франція відзначає День взяття Бастилії: яскраві фото грандіозного параду в Парижі

У суботу, 14 липня, Франція відзначає Національне свято – День взяття Бастилії. На головній вулиці Парижа – традиційний барвистий військовий парад, який приймає президент Франції Еммануель Макрон. Парад висвітлюють багато ЗМІ Франції і Європи в цілому.

Перед початком проходження військ Макрон в супроводі кінного і мотоциклетного ескорту Республіканської гвардії провів огляд підготовки до параду. Разом з ним військових привітав начальник головного штабу збройних сил Франції, генерал Франсуа Лекуентр.

Об'їхавши лад військ на Єлисейських полях, Макрон прибув на площу Згоди і зайняв місце на трибуні, де за традицією глава держави приймає парад.

Парад військової техніки почався з прольоту 64 літаків – як знаменитої пілотажної авіагрупи Patrulle ds France, так і бойових і розвідувальних літаків ВПС і ВМС, крилатих машин пожежної служби і служби цивільної оборони.

Всього в параді на Єлисейських полях приймають участь 4300 військових, 220 одиниць бронетехніки, близько 100 літаків і вертольотів, використовуються 250 коней. У небі постійно чергує один безпілотний літальний апарат, контрольні обльоти столиці проводять військові вертольоти. Безпеку в день Національного свята у французькій столиці забезпечують 12 тис. поліцейських, жандармів і солдат військових патрулів.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко на полях саміту НАТО в Брюсселі провів зустріч з французьким лідером Еммануелем Макроном. Лідери двох країн узгодили подальші кроки для забезпечення виконання Мінських домовленостей і введення миротворчої місії ООН.

В свою чергу президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що чекає, що лідер Росії Володимир Путін і його американський колега Дональд Трамп на зустрічі в Гельсінкі обговорять тему роззброєння і відновлення переговорів щодо Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.