В Україні перевірять усіх пенсіонерів, у декого заберуть гроші: «Слуга народу» ухвалила закон.

В Україні перевірять усіх, хто отримує виплати від держави (пенсіонери, самотні матері, субсидіанти тощо). Для цього створять спеціальну онлайн-платформу, де зберуть всю доступну з державних реєстрів інформацію про громадян.

Таке рішення "Слуга народу" ухвалила 16 жовтня, проголосувавши за законопроєкт №1231 у другому читанні. Всього документ підтримали 249 парламентарів, більшість з яких представляють правлячу партію.

Верифікацію проводитимуть у три етапи. Ті кошти, які надійшли незаконно, доведеться повернути в бюджет.

Основні нововведення:

  • чиновникам доручать за допомогою автоматичної бази перевірити всіх, хто отримує допомогу від держави;

  • перевірка відбуватиметься у три етапи; останній може тривати ще три роки після скасування виплати;

  • до єдиної бази потрапить інформація про кожного, хто отримує гроші від держави; ресурс постійно наповнюватимуть новими даними;

  • якщо вдасться знайти порушення, ті кошти, які українці отримали незаконно, змусять повернути до бюджету;

  • чиновники можуть дізнатися навіть про залишок на банківському рахунку пільговика.

Перевірка пенсіонерів

Під процес потраплять мільйони пенсіонерів, субсидіантів, студентів, самотніх матерів та інші. Перевірятиме Мінфін. Інформація буде внесена до єдиної системи, матеріальне становище вивчатимуть, якщо особа отримує:

  • пенсію, пільгу, субсидію, стипендію;

  • грошову виплату з державного бюджету;

  • грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

У спеціальному реєстрі зберігатиметься анкета на кожного. Закон захищає зібрані дані. І якщо хтось її передасть, скажімо, кредитній організації для обробки потенційних клієнтів або шахраям – за це доведеться нести відповідальність. Подібні системи існують у різних органах влади і зараз. Наприклад, уже створили реєстр субсидіантів. Різниця в тому, що нова платформа міститиме дані відразу про всіх, хто хоче допомоги від держави. Це спростить процедуру перевірки.

Її розділять на кілька етапів. Перший проводитиме орган, до якого ви звернетеся за матеріальною виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Вони приймуть заяву, візьмуть всі необхідні для документи, внесуть інформацію в базу і одразу отримають дані з неї.

Другий етап триватиме доти, доки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тис. грн (придбали машину), ця інформація потрапить до реєстру й ви позбудетеся права отримувати субсидію.

Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує грошей від держави. Наприклад, ви працевлаштувалися й більше не потребуєте виплати у зв'язку з безробіттям. Цей період може тривати протягом трьох років після припинення матеріальної допомоги.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з 1 січня значно підвищили пенсії майже 500 тисячам військовим пенсіонерів. Крім того, ще приблизно два мільйони українців отримають надбавку у зв'язку з ростом мінімалки.

У 2019 році виплати підвищать приблизно на 25% від отриманої прибавки. Крім цього, в Україні перерахують пенсії українцям із великим стажем. Вони, згідно із законом, мають право на виплату в розмірі не менше 40% від мінімальної зарплати. У 2018 році це 1 489 гривень, а з 1 січня 2019 року – 1 669 гривень. Тобто майже на 180 гривень більше.

Новини по темі

Зростання цін у червні вдалося стримати за рахунок слабкого попиту – НБУ.

Темпи падіння цін на непродовольчі товари знаходяться на рівні попереднього місяця.

1

Іноземці скоротили вкладення в українські цінні папери.

Поточні обсяги вкладень зменшилися на 17,4% з початку року.

1

Після подій навколо НБУ. Україні не варто сподіватися на два нових транші МВФ — Фіала

Україні не варто розраховувати на отримання у 2020 році ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду.

2

Допомога з часткового безробіття: У Мінекономіки поділилися результатами програми.

Програма підтримки з часткового безробіття працює і зберегла вже понад 300 тисяч робочих місць.

1

На початок наступного тижня долар подорожчає

Євро трохи впаде в ціні

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie