Дослідники назвали ще одну рису найвидатнішого у світі коханця Казанови.

Джакомо Казанова, котрого вважають найвидатнішим у світі коханцем, також непогано розбирався в медицині.

Як пише The Times, свіжий аналіз мемуарів Казанови показує, що він – невдатний лікар, медичні спостереження якого дають унікальне уявлення про охорону здоров'я XVIII століття.

За словами психіатра й історика Лізетти Ловетт, твори Казанови давно зачитували до дірок через скандальні оповідання про сексуальні перемоги, але їх не розглядали як джерело інформації про захворювання в минулому, про методи лікування і про ставлення до здоров'я.

"Історія мого життя" Казанови, написана в 1790-х роках, не тільки містить описи венеричних захворювань, наявність яких можна було б очікувати у людини, яка, за її твердженнями, переспала з більш ніж 130 коханками. У мемуарах також задокументовано спектр хвороб, травм і методів лікування, з якими він зіткнувся під час подорожей по Європі, де він ставав довіреною особою людей усіх рангів, від принців до повій. Випадки, які він описує, варіюються від травм на дуелях до віспи, чуми і геморою", – ідеться в статті.

Ловетт зазначає, що юнацьке прагнення Казанови вивчати медицину в Падуї було припинено його матір'ю і опікуном. Тим не менш, протягом усього життя він зберігав інтерес до цього предмета, зокрема до читання медичних підручників.

"До дорослого Казанови жінки, включно з друзями й коханками, зверталися по пораду і практичну допомогу у вирішенні різноманітних проблем, від прищів до небажаної вагітності. Намагаючись допомогти їм, Казанова демонстрував добрі риси і співчуття, яких не вистачає в зображеннях Казанови-розпусника", – підкреслює дослідниця.

Але в багатьох випадках, описаних Казановою, він допомогти не міг. Він згадує, як венеціанська куртизанка Ансілла, коханка англійського дипломата, померла після того, як третинний сифіліс з'їв їй ніс і половину її прекрасного обличчя. Казанові пощастило, і його власні епізоди венеричних захворювань не розвинулися до такої міри.

"Хоча Казанова вважав, що популярні, нині дискредитовані методи лікування, такі як кровопускання і ртуть, можуть бути ефективними за певних обставин, він також визнавав небезпеку їхнього використання як панацеї. Згідно з його мемуарами, інтуїтивне розуміння дозволило йому у віці 21 року врятувати життя венеціанського сенатора, видаливши токсичні ртутні пластирі, які лікар наклав собі на груди після інсульту", – йдеться в публікації.

Ловетт вважає, що Казанова був надзвичайно розумною людиною – це те, про що люди дійсно не знають у наші дні, тому що він оповитий стереотипами навколо своїх сексуальних інтересів.

"Оскільки він так багато переміщався – не тільки в географічному плані, але і в плані соціальних класів, з якими взаємодіяв, це дало йому розуміння хвороб та медицини, якого не вистачало багатьом людям", – пише вона.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, як жінці стати ідеальною коханкою.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Донецк готовится к войне? - Донбасс Реалии

Донецк готовится к войне? - Донбасс Реалии

К чему готовят Донецк? На этой неделе окна административных зданий в подконтрольном боевикам городе обложили мешками с песком. Местные жители задаются вопросом – что это – подготовка к боям или нагнетание паники? Эксклюзивные съемки Донбасс Реалии...

Голого Путіна на золотому унітазі встановили у Празі.

Голого Путіна на золотому унітазі встановили у Празі.

У Празі біля посольства Росії встановили пам'ятник Путіну. Доволі оригінальний. Група активістів принесла до будівлі посольства Росії фігуру голого президента Путіна на золотому унітазі. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram...

Вакцина made in Ukraine: чи здатна Україна відновити виробництво вакцин - ексклюзивне розслідування.

Вакцина made in Ukraine: чи здатна Україна відновити виробництво вакцин - ексклюзивне розслідування.

За весь час пандемії коронавірус забрав життя понад 3 мільйонів людей на всій планеті. Для порівняння – це кількість населення, скажімо, Вірменії. Сумні дані і для нас також. В Україні померли майже 40 тисяч. Але наша країна вже подолала пік захво...

Чекіст Єрмак і киримли: шантаж в стилі КДБ / Шпілі-вілі від Раша Терорист Федерейшен -  «Час Ч».

Чекіст Єрмак і киримли: шантаж в стилі КДБ / Шпілі-вілі від Раша Терорист Федерейшен - «Час Ч».

Чекіст Єрмак і киримли: шантаж в стилі КДБ. Шпілі-вілі від Раша Терорист Федерейшен або повний гандбол дипломатами. Нова Мюнхенська змова? Про це і не тільки ведучий програми "Час Ч" Роман Чайка говорить з дипломатом Данилом Лубківським. Підпишіть...

Позиції ЗСУ під Горлівкою обстрілюють із мінометів

Позиції ЗСУ під Горлівкою обстрілюють із мінометів

На ранок 19 квітня контрольовані Росією сили обстріляли українські позиції неподалік Горлівки. За попередньою інформацією – із мінометів. За лічені метри ведуться роботи із демонтажу шахти. На момент обстрілу цивільних там не було. Також на цій ді...

З чого та як виготовляють маргарин: користь та небезпека.

З чого та як виготовляють маргарин: користь та небезпека.

Існують "страшилки", що маргарин виготовляють, мало не з нафти. Але це звичайно не правда. Звичайно, у маргарину є свої недоліки, але це всього лише емульсія рослинних жирів, і з "чорним золотом" він нічого спільного не має. 24 Канал онлайн – 24 К...