Коболєв спрогнозував терміни впровадження європейських норм регулювання газового сектору в Україні.

2

Від впровадження норм залежить результат переговорів щодо транзиту російського газу до Євросоюзу через територію України.

Україна може і повинна привести регулювання газового сектору у відповідність з європейськими нормами до наступного раунду тристоронніх переговорів за участю Єврокомісії і російського "Газпрому", який заплановано на кінець жовтня, вважає голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Він констатував, що від впровадження цих норм залежатиме успішність переговорів щодо транзиту російського газу до ЄС через газотранспортну систему України.

"До наступного раунду перемовин у жовтні є багато "домашньої" роботи по вдосконаленню українського законодавства. Треба надолужити час, який було змарновано на вигадування "унікальних велосипедів". Але досвід ефективної співпраці в процесі погодження робочого механізму анбандлінгу протягом останніх трьох тижнів сильно надихає: якщо так само підійти до приведення українського регулювання газового сектору в повну відповідність з європейським - все зробимо вчасно і якісно", - написав Коболєв на своїй сторінці у Facebook за підсумками переговорів у Брюсселі ввечері в четвер, 19 вересня.

Голова правління "Нафтогазу" звернув увагу, що росіяни вперше погодилися обговорювати можливість співпраці з українською стороною за європейськими правилами.

"Головне – ми почали обговорювати перехід на європейські правила в питанні транспортування російського газу через територію України. Є стриманий оптимізм", - зазначив він.

При цьому Коболєв запевнив, що до песимістичного сценарію – відмови РФ від транзиту газу через українську ГТС - Україна підготувалася.

Читайте також: Шефчович розповів про підготовку ЄС до зупинки транзиту російського газу через ГТС України

Як повідомлялося, на зустрічі в Брюсселі 19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Наступний раунд переговорів заплановано на кінець жовтня.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Детальніше про попередню зустрічі, що відбулася 21 січня, і переговорні позиції сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

Україна піднялася у рейтингу Doing Business на 7 пунктів.

1

Найбільший прогрес країна показала у захисті міноритарних акціонерів та отриманні дозволу на будівництво.

«Труни на колесах» : блогер висміяв «прорив» з новими трамваями в Донецьку.

3 1

Через проблеми з російською електронікою у трамвая часто пропадають гальма при спуску вниз

В Україні впроваджують цифрове водійське посвідчення і віртуальний номерний знак.

1

Більшість дій по отриманню документа і номерних знаків водій буде здійснювати самостійно

У публічному доступі з'явилися дані Госгеокадастра про проекти землеустрою.

1

Інформація стосується відведення земельних ділянок