НульНульНуль — ода наркотрафіку

Головним героєм серіалу є велика партія кокаїну — вона вирушає з Мексики транзитом через Африку до Італії

Кілька років тому італійський серіал «Гоморра» не дочекався своєї черги в четверговому огляді і тихо канув у Лету — непоганий локальний проект Роберто Савіано і Стефано Солліма про неаполітанську мафію програв конкуренцію, але зарубки в пам’яті залишилися — було діло.

Відтоді Солліма відзначився в непотрібному сіквелі фільму «Сікаріо», а Савіано написав сценарій для «Піраній Неаполя», але успіх «Гоморри» повернув обох на телебачення з новим серіалом, у якому обидва грають на підвищення — і глядачеві, і авторам однієї Італії тепер мало. Логічно.

Отже, мова піде про новий серіал «НульНульНуль», створений у трансатлантичній кооперації — до італійців зі Sky і французів із Canal+ додалися багаті американці з Amazon. А гроші проекту були дуже потрібні, в однойменній книзі Савіано розвернувся на повну програму і, щоб екранізувати цю історію, творцям довелося неабияк попітніти.

Головним героєм серіалу є велика партія кокаїну — вона вирушає з Мексики транзитом через Африку в Італію, де її чекає один із кланів знаменитої калабрійської Ндрангети (досить естетів з Неаполя — вирішив автор, настав час показати злих селян у стилі «Трасту» Денні Бойла). І долі всіх причетних до цього вантажу летять під укіс — у центрі подій опиняються то мексиканські наркокартелі, то американські перевізники, то італійські одержувачі.

І всім доводиться туго — інакше такий рекламний ролик високомаржинального наркобізнесу було нецікаво дивитися. У принципі, творці могли відправити кокаїн перевіреним способом — дипломатичною поштою, але тоді у них вийшов би короткометражний фільм зі щасливим кінцем. Тому вантаж піде морем і дорогою багатьом зіпсує життя.

Про плюси — велика знімальна географія, непоганий каст (усі говорять своїми мовами, а це завжди додає дещицю достовірності), в якому звертають на себе увагу Дейн ДеХаан (його легко прийняти за молодшого брата ДіКапріо) і Андреа Райзборо. В епізодах зі знайомих облич Чекі Каріо і Гебріел Бірн, побачите останнього на палубі пришвартованого корабля й одразу гостро захочете переглянути «звичайних підозрюваних».

Після перших «Наркос» нас привчили до більш-менш правдивих буднів наркотрафіку. Одразу з другого поверху спустилися працівники відділу фантастики і почали насичувати сюжет пафосними вибухами дискотек та іншими занадто театральними ходами. А що, одним тільки «Гострим козиркам» можна «купувати» глядача кліповими рапідами? Не віриш — прийми за казку, в якій мафія не може розговорити ботана і дізнатися назви кораблів, які вийшли з порту сьогодні.

Часом мотивації героїв занадто умовні, у творців у пріоритеті екзотика, ірраціональна жорстокість і видовищність. Ну, на те він і художній твір, а не документалка-реконструкція. Цікава сюжетна геометрія — одні й ті самі події показують очима різних персонажів, розповідь постійно скаче по тимчасовій осі — не розслабитися.

Сама ж історія Савіано цілком гідна уваги і приємно здивує деякими нетрадиційними прийомами. Загалом серіал є яскравим прикладом кооперації, яка пішла на користь всім причетним. Разом — 7,5 із 10 з тегом #МГ — Можна Глянути.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною — щодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном — щовівторка

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою — щоп’ятниці

Сьогодні в кіно з Фоззі — щочетверга

Відкриття з Олексієм Бондарєвим — щотижня

Більше поглядів тут

Новини по темі

Між хвилею і сплеском. Як зараз поводиться коронавірус в Україні

Основна причина другої хвилі - це ослаблення карантину. І країни, які пройшли пік та де зменшилася кількість активних кейсів, теж отримали невелику другу хвилю

Найбільший виклик для медицини. Як лікарям захистити себе під час COVID-19?

Що необхідно врахувати менеджменту лікарень для зменшення поширення захворювання серед медичних працівників на прикладі інших країн

1

І росіянам час це зрозуміти. Чому так не люблять Росію?

У Москви приголомшливий талант робити з друзів ворогів

1

Що з нами не так? Чому українці більше не хочуть дотримуватися карантину.

Чому при збільшенні кількості заражених рівень тривожності населення зараз не зростає, а нівелюється?

Головна причина самогубної політики Китаю

Ідеологія привела Китай до скоєння низки жахливих стратегічних помилок

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie